Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel pozdrží vypuštění nových procesorů Core "Haswell"

31.12.2012, Jan Vítek, aktualita
Intel pozdrží vypuštění nových procesorů Core "Haswell"
Intel se dle všeho rozhodl vypustit na trh nové procesory Core řady 4000 s kódovým označením Haswell o více než měsíc později, než měl v plánu. Jedná se o nástupce dnešních Ivy Bridge s vylepšenou architekturou, s nimiž si Intel klidně může...
Intel se dle všeho rozhodl vypustit na trh nové procesory Core řady 4000 s kódovým označením Haswell o více než měsíc později, než měl v plánu. Jedná se o nástupce dnešních Ivy Bridge s vylepšenou architekturou, s nimiž si Intel klidně může dát na čas, neboť mu momentálně nešlape na paty žádná konkurence. Je ale také pravda, že podobná zdržení nejsou ve světě procesorů nic výjimečného, ať je situace jakákoliv. AMD si také s desktopovými Trinity dalo na čas a přitom je oproti Intelu ve velmi odlišné situaci.

Nicméně Intel se nám to bude snažit vynahradit tím, že si připraví více verzí procesorů Haswell pro různá mobilní zařízení. Ty by dle nového rozhodnutí měly společně s desktopovými procesory přijít mezi 27. květnem a 7. červnem a ne už v dubnu.

Původně měl Intel v plánu představit pouze tři nové výkonné procesory Haswell pro notebooky, což se nyní změnilo. K původním třem tak přibydou také modely Core i7-4702MQ, Core i7-4702HQ, Core i7-4700MQ a Core i7-4700HQ. O důvodu tohoto zdržení se jen spekuluje a jako nejvíce pravděpodobné se jeví to, že partneři Intelu o to požádali, aby měli čas doprodat své již vyrobené či vyráběné produkty založené na procesorech Ivy Bridge.

Dalším důvodem by pak mohl být veletrh Computex, který se bude v Taipei konat právě na začátku června a bude to ideální příležitost k představení nových produktů, na nichž se lépe ukáží přednosti nových procesorů.

Zdroj: X-bit labs