www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015
, , aktualita
Server Digitimes zveřejnil datum, kdy můžeme očekávat příchod procesorů Skylake na trh. Jedná se o již 6. generaci Core, která v případě desktopových procesorů naváže na 4. generaci, čili Haswell. Kdy to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Intel se rozhodl pátou generaci desktopových procesorů v podstatě přeskočit a představit pouze dva socketové modely, Core i7-5775C a Core i5-5675. Ty nemají žádného přímého předchůdce a jde spíše o dva speciály s grafikou Iris Pro 6200, které vzhledem ke svým cenám (cca 8 a 11 tisíc korun) ani nebudou pro běžné uživatele příliš atraktivní. Jejich integrované grafické čipy jsou ale bezkonkurenční, jak ukázaly již zveřejněné benchmarky (viz odkaz).

Nástupce pro dnešní Core i7-4790K a jiné tak přinese až generace Skylake, který by tedy měla být oficiálně představena na akci Gamescom 2015, která proběhne ve dnech 5. až 9. srpna v německém Kolíně nad Rýnem. Uživatelé hledající vysoký výkon be se měli zaměřit především na dva modely, a to Core i7-6700K a Core i5-6600K. Jde o nejvýše umístěné zástupce svých řad a jako obvykle to jsou čtyřjádra, přičemž Core i7 nabídne ještě podporu Hyperthreadingu.

Určeny jsou pro desky se socketem LGA 1151, které byly jedním z hlavních témat letošního Computexu. Ty představily čipové desky řady Intel 100, které už přichází v plné síle a vedeny čipem Z170 Express, který jako jediný oficiálně umožní přetaktování procesorů. Další novinkou je podpora pamětí DDR4 vedle DDR3, přičemž připraveny jsou desky především se sloty DDR4, ale pak tu jsou i modely s DDR3 nebo také s kombinací obou.

Vedle procesorů Core i7-6700K a i5-6600K a čipsetu Z170 přijdou na trh samozřejmě i další, ale ty prý až někdy na přelomu srpna a září. Půjde o modely Core i7-6700/6700T, Core i5-6600, 6500, 6400, 6600T, 6500T a 6400T. Ve stejné době by se měly na trh dostat i desky s čipsety H170 a B150 a na konci září i desky s H110.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek