www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015
, , aktualita
Server Digitimes zveřejnil datum, kdy můžeme očekávat příchod procesorů Skylake na trh. Jedná se o již 6. generaci Core, která v případě desktopových procesorů naváže na 4. generaci, čili Haswell. Kdy to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Intel se rozhodl pátou generaci desktopových procesorů v podstatě přeskočit a představit pouze dva socketové modely, Core i7-5775C a Core i5-5675. Ty nemají žádného přímého předchůdce a jde spíše o dva speciály s grafikou Iris Pro 6200, které vzhledem ke svým cenám (cca 8 a 11 tisíc korun) ani nebudou pro běžné uživatele příliš atraktivní. Jejich integrované grafické čipy jsou ale bezkonkurenční, jak ukázaly již zveřejněné benchmarky (viz odkaz).

Nástupce pro dnešní Core i7-4790K a jiné tak přinese až generace Skylake, který by tedy měla být oficiálně představena na akci Gamescom 2015, která proběhne ve dnech 5. až 9. srpna v německém Kolíně nad Rýnem. Uživatelé hledající vysoký výkon be se měli zaměřit především na dva modely, a to Core i7-6700K a Core i5-6600K. Jde o nejvýše umístěné zástupce svých řad a jako obvykle to jsou čtyřjádra, přičemž Core i7 nabídne ještě podporu Hyperthreadingu.

Určeny jsou pro desky se socketem LGA 1151, které byly jedním z hlavních témat letošního Computexu. Ty představily čipové desky řady Intel 100, které už přichází v plné síle a vedeny čipem Z170 Express, který jako jediný oficiálně umožní přetaktování procesorů. Další novinkou je podpora pamětí DDR4 vedle DDR3, přičemž připraveny jsou desky především se sloty DDR4, ale pak tu jsou i modely s DDR3 nebo také s kombinací obou.

Vedle procesorů Core i7-6700K a i5-6600K a čipsetu Z170 přijdou na trh samozřejmě i další, ale ty prý až někdy na přelomu srpna a září. Půjde o modely Core i7-6700/6700T, Core i5-6600, 6500, 6400, 6600T, 6500T a 6400T. Ve stejné době by se měly na trh dostat i desky s čipsety H170 a B150 a na konci září i desky s H110.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář