www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015
, , aktualita
Server Digitimes zveřejnil datum, kdy můžeme očekávat příchod procesorů Skylake na trh. Jedná se o již 6. generaci Core, která v případě desktopových procesorů naváže na 4. generaci, čili Haswell. Kdy to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Intel se rozhodl pátou generaci desktopových procesorů v podstatě přeskočit a představit pouze dva socketové modely, Core i7-5775C a Core i5-5675. Ty nemají žádného přímého předchůdce a jde spíše o dva speciály s grafikou Iris Pro 6200, které vzhledem ke svým cenám (cca 8 a 11 tisíc korun) ani nebudou pro běžné uživatele příliš atraktivní. Jejich integrované grafické čipy jsou ale bezkonkurenční, jak ukázaly již zveřejněné benchmarky (viz odkaz).

Nástupce pro dnešní Core i7-4790K a jiné tak přinese až generace Skylake, který by tedy měla být oficiálně představena na akci Gamescom 2015, která proběhne ve dnech 5. až 9. srpna v německém Kolíně nad Rýnem. Uživatelé hledající vysoký výkon be se měli zaměřit především na dva modely, a to Core i7-6700K a Core i5-6600K. Jde o nejvýše umístěné zástupce svých řad a jako obvykle to jsou čtyřjádra, přičemž Core i7 nabídne ještě podporu Hyperthreadingu.

Určeny jsou pro desky se socketem LGA 1151, které byly jedním z hlavních témat letošního Computexu. Ty představily čipové desky řady Intel 100, které už přichází v plné síle a vedeny čipem Z170 Express, který jako jediný oficiálně umožní přetaktování procesorů. Další novinkou je podpora pamětí DDR4 vedle DDR3, přičemž připraveny jsou desky především se sloty DDR4, ale pak tu jsou i modely s DDR3 nebo také s kombinací obou.

Vedle procesorů Core i7-6700K a i5-6600K a čipsetu Z170 přijdou na trh samozřejmě i další, ale ty prý až někdy na přelomu srpna a září. Půjde o modely Core i7-6700/6700T, Core i5-6600, 6500, 6400, 6600T, 6500T a 6400T. Ve stejné době by se měly na trh dostat i desky s čipsety H170 a B150 a na konci září i desky s H110.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek