www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015

Intel představí procesory Skylake na Gamescom 2015
, , aktualita
Server Digitimes zveřejnil datum, kdy můžeme očekávat příchod procesorů Skylake na trh. Jedná se o již 6. generaci Core, která v případě desktopových procesorů naváže na 4. generaci, čili Haswell. Kdy to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Intel se rozhodl pátou generaci desktopových procesorů v podstatě přeskočit a představit pouze dva socketové modely, Core i7-5775C a Core i5-5675. Ty nemají žádného přímého předchůdce a jde spíše o dva speciály s grafikou Iris Pro 6200, které vzhledem ke svým cenám (cca 8 a 11 tisíc korun) ani nebudou pro běžné uživatele příliš atraktivní. Jejich integrované grafické čipy jsou ale bezkonkurenční, jak ukázaly již zveřejněné benchmarky (viz odkaz).

Nástupce pro dnešní Core i7-4790K a jiné tak přinese až generace Skylake, který by tedy měla být oficiálně představena na akci Gamescom 2015, která proběhne ve dnech 5. až 9. srpna v německém Kolíně nad Rýnem. Uživatelé hledající vysoký výkon be se měli zaměřit především na dva modely, a to Core i7-6700K a Core i5-6600K. Jde o nejvýše umístěné zástupce svých řad a jako obvykle to jsou čtyřjádra, přičemž Core i7 nabídne ještě podporu Hyperthreadingu.

Určeny jsou pro desky se socketem LGA 1151, které byly jedním z hlavních témat letošního Computexu. Ty představily čipové desky řady Intel 100, které už přichází v plné síle a vedeny čipem Z170 Express, který jako jediný oficiálně umožní přetaktování procesorů. Další novinkou je podpora pamětí DDR4 vedle DDR3, přičemž připraveny jsou desky především se sloty DDR4, ale pak tu jsou i modely s DDR3 nebo také s kombinací obou.

Vedle procesorů Core i7-6700K a i5-6600K a čipsetu Z170 přijdou na trh samozřejmě i další, ale ty prý až někdy na přelomu srpna a září. Půjde o modely Core i7-6700/6700T, Core i5-6600, 6500, 6400, 6600T, 6500T a 6400T. Ve stejné době by se měly na trh dostat i desky s čipsety H170 a B150 a na konci září i desky s H110.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková