www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel přestal nabízet rozšířenou záruku pro overclockery

Intel přestal nabízet rozšířenou záruku pro overclockery
, , aktualita
Intel se rozhodl bez náhrady zrušit svou službu Performance Tuning Protection Plan (PTPP), která představovala rozšířenou záruku pro zákazníky, kteří rádi taktovali své procesory až na hranu jejich možností. 
K oblíbeným
reklama
Performance Tuning Protection Plan (PTPP) tak jednoduše představoval záruku pro případ, kdy si vlastním přičiněním zničíme svůj procesor. Intel nám oznamuje konkrétně to, že od 1. března letošního roku už PTPP nebude nabízet, a to z toho důvodu, že je po této službě jen slabá poptávka. Zákazníci totiž dle Intelu už při svých taktovacích pokusech získali sebejistotu. 
 
 
To znamená, že Intel nechá svůj program PTPP už jen doběhnout a splní své závazky vůči dříve uzavřeným dohodám a vedle toho upozorňuje, že konkrétně na procesor Xeon W-3175X bude záruka pro přetaktování platit i nadále, a to automaticky bez jakéhokoliv dodatečného ujednání. 
 
Performance Tuning Protection Plan byl určen zvláště pro majitele procesorů K s odemknutým násobičem, kteří si mohli aktivovat dodatečnou záruku za 20 až 40 dolarů. A pak mohli očekávat, že teplem či jinak poškozený procesor jim bude vyměněn za nový bez zbytečných otázek. PTPP byl nabízen přibližně devět let, čili pokryl většinu generací procesorů Core od Sandy Bridge. 
 
A lze jen spekulovat o tom, že dnes už o PTPP není zájem především proto, že výkonná Core se už na svém výchozím nastavení pohybují u hranic svých možností a jejich další taktování mnohdy nikam nevede. To ostatně platí i pro procesory Ryzen, nicméně overclocking stále ještě mrtvý není, stačí si pečlivě vybrat takový procesor, v jehož případě ještě je šance na úspěch.
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají
Sony zítra uvolní první větší update pro PlayStation 5. Přináší možnost uložení her na externí USB disk, sdílení her mezi PS4 a PS5 prostřednictvím Share Play i další sociální funkce. Přesto bude tato aktualizace pro řadu majitelů zklamáním.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova
Microsoft po mnoha letech rozšířil svou nabídku o webkameru. Novinka s názvem Modern Webcam obsahuje řadu funkcí pro vylepšení obrazu a je certifikována pro Teams. Představena byla také trojice headsetů nebo reproduktor s USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů
Druhou největší akvizici ve své historii si pro tento rok přichystal Microsoft, který se rozhodl koupit firmu Nuance Communications z Massachusetts. Co tím Microsoft získá a čím se Nuance vůbec zabývá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED
Gigabyte Aorus přichází se svými vůbec prvními herními monitory, které využívají rozlišení Ultra HD. Jsou to na první pohled už značně odlišné modely FI32U, FV43U, FO48U, na které se nyní krátce podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představila šest profesionálních karet RTX Ampere NVIDIA představila šest profesionálních karet RTX Ampere
Pro desktopy a notebooky si NVIDIA přichystala celkem šest novinek z oblasti profesionálních grafických karet, a sice dvě desktopové a čtyři mobilní verze. Jedná se o očekávané modely RTX A5000 až A2000.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek