reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel připravil nová SSD 311 pro desky se Z68

12.5.2011, Jan Vítek, aktualita
Intel připravil nová SSD 311 pro desky se Z68
Společnost Intel v této době přichází na trh ve spolupráci se známými výrobci základních desek s novými čipovými sadami X68 Express, k nimž poskytne také příslušnou sérii SSD 311. Ty mají kódové označení Larsen Creek a určeny jsou především...
Společnost Intel v této době přichází na trh ve spolupráci se známými výrobci základních desek s novými čipovými sadami X68 Express, k nimž poskytne také příslušnou sérii SSD 311. Ty mají kódové označení Larsen Creek a určeny jsou především pro Smart Response Technology (SRT), kterou podporuje výhradně sada Z68.Tato SSD mají kapacitu pouze 20 GB, a to proto, že budou fungovat jako vyrovnávací paměť pro pevný disk, na níž budou uložena často využívaná data. Uživatel tak bude SSD + HDD vnímat jako jeden disk se sjednocenou kapacitou obou zařízení a dle Intelu také s výrazně vyšším výkonem. Pokud tomu tak bude, pak takové spojení rozhodně má smysl, neboť 20 GB je pro použití SSD jako systémového disku už málo.

Intel SSD 311 přijde na 100 USD a nabídne 34nm paměti NAND Flash s buňkami SLC, které se jinak využívají u drahých podnikových SSD a jejich výhoda tkví ve vyšším počtu možných mazacích/zapisovacích cyklů v porovnání s MLC. Dále využívá rozhraní SATA 3 Gbps, má velikost 2,5" nebo je ve formátu mSATA a jeho hodnota MTBF je 1,2 mil. hodin. Sekvenční čtení a zápis dosahuje 200 a 105 MB/s, což není vzhledem k výkonu moderních SSD dost, ale na kapacitu 20 GB jde o slušné hodnoty.

Na trhu je můžeme očekávat velmi brzy.

Zdroj: TZ Intel
reklama