www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel připravil rychlejší Optane Memory M15 pro běžné uživatele

Intel připravil rychlejší Optane Memory M15 pro běžné uživatele
, , aktualita
Dobře známe SSD Optane od Intelu, která tvoří low-end své rodiny. Jedná se o modely M10 s nízkou kapacitou a ve srovnání s moderními SSD s NAND Flash také s nízkým výkonem. Nyní ale přichází novější M15. 
K oblíbeným
reklama
Intel Optane Memory M15 přichází jako celkově lepší náhrada řady M10 a my se můžeme podívat na to, co lze od ní očekávat. Bohužel je ihned jasné, že Intel se neodhodlal k navýšení kapacity, takže ta i nadále zůstane na 16, 32 a 64 GB. Takže co tu máme dál? 
 
 
Nové M15 mohou zaujmout ještě vyššími výkony a zde je to skutečně už lepší s tím, že se dozvíme maximální hodnoty, které se pak budou v případě jednotlivých modelů lišit. Máme tu sekvenční čtení až 2000 MB/s a zápis až 900 MB/s, což je slušné navýšení oproti 1450 a 640 MB/s v případě M10. Také výkon v rámci IOPS (4kB, Queue Depth 4) se zvýšil na 450.000 a 220.000 pro čtení a zápis, a to z 250.000 a 140.000. Typické latence jsou lepší v případě zápisu, kde se zkrátily z 18 na 12 mikrosekund. Intel kvůli vyššímu výkonu také do rozhraní nových M15 přidal další dvě linky PCIe 3.0, i když na cca 2 GB/s by mohly právě dvě teoreticky ještě stačit. Ale asi by přesto mohly výkon trošku okleštit, takže 
 
Co se týče spolehlivosti, ta se ve specifikacích nezměnila, přičemž rating 200 GB zápisu za den je už tak dost slušný a jde o hodnotu, kterou moderní NAND Flash těžko zajistí. Celkem jde až o 365 TBW, čili zapsaných terabajtů, což se bude nepochybně vztahovat k 64GB verzi a znamená to nějakých 5700 celkových přepisů. Realita může být samozřejmě někde úplně jinde, neboť toto jsou jen údaje, které se vztahují k plnění záruky. Ostatně udávaná pětiletá záruka vynásobená 200 GB zápisu denně nám dá právě akorát 365 TB, pokud tedy počítáme s tím, že 1 TB = 1000 GB (a ne 1024 GiB). 
 
Zaujmout nás může také zvýšená spotřeba aktivního SSD, a to z 3,5 W na 5,5 W, ovšem na druhou stranu se pod 5 mW z 11 mW snížila spotřeba uspaného SSD. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek