www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel připravil rychlejší Optane Memory M15 pro běžné uživatele

Intel připravil rychlejší Optane Memory M15 pro běžné uživatele
, , aktualita
Dobře známe SSD Optane od Intelu, která tvoří low-end své rodiny. Jedná se o modely M10 s nízkou kapacitou a ve srovnání s moderními SSD s NAND Flash také s nízkým výkonem. Nyní ale přichází novější M15. 
K oblíbeným
reklama
Intel Optane Memory M15 přichází jako celkově lepší náhrada řady M10 a my se můžeme podívat na to, co lze od ní očekávat. Bohužel je ihned jasné, že Intel se neodhodlal k navýšení kapacity, takže ta i nadále zůstane na 16, 32 a 64 GB. Takže co tu máme dál? 
 
 
Nové M15 mohou zaujmout ještě vyššími výkony a zde je to skutečně už lepší s tím, že se dozvíme maximální hodnoty, které se pak budou v případě jednotlivých modelů lišit. Máme tu sekvenční čtení až 2000 MB/s a zápis až 900 MB/s, což je slušné navýšení oproti 1450 a 640 MB/s v případě M10. Také výkon v rámci IOPS (4kB, Queue Depth 4) se zvýšil na 450.000 a 220.000 pro čtení a zápis, a to z 250.000 a 140.000. Typické latence jsou lepší v případě zápisu, kde se zkrátily z 18 na 12 mikrosekund. Intel kvůli vyššímu výkonu také do rozhraní nových M15 přidal další dvě linky PCIe 3.0, i když na cca 2 GB/s by mohly právě dvě teoreticky ještě stačit. Ale asi by přesto mohly výkon trošku okleštit, takže 
 
Co se týče spolehlivosti, ta se ve specifikacích nezměnila, přičemž rating 200 GB zápisu za den je už tak dost slušný a jde o hodnotu, kterou moderní NAND Flash těžko zajistí. Celkem jde až o 365 TBW, čili zapsaných terabajtů, což se bude nepochybně vztahovat k 64GB verzi a znamená to nějakých 5700 celkových přepisů. Realita může být samozřejmě někde úplně jinde, neboť toto jsou jen údaje, které se vztahují k plnění záruky. Ostatně udávaná pětiletá záruka vynásobená 200 GB zápisu denně nám dá právě akorát 365 TB, pokud tedy počítáme s tím, že 1 TB = 1000 GB (a ne 1024 GiB). 
 
Zaujmout nás může také zvýšená spotřeba aktivního SSD, a to z 3,5 W na 5,5 W, ovšem na druhou stranu se pod 5 mW z 11 mW snížila spotřeba uspaného SSD. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce NOW získává Othercide a další hry GeForce NOW získává Othercide a další hry
Společnost NVIDIA ohlásila další přírůstky do nabídky streamovací služby GeForce NOW. Vedle toho tu máme také novinku pro NVIDIA Highlights, a sice podporu titulu ARK: Survival Evolved.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store zavádí podporu modifikací her Epic Games Store zavádí podporu modifikací her
Herní modifikace, či prostě mody, jsou jedna z podstatných výhod PC jako herní platformy. Je tak logické, aby je herní obchody podporovaly, ale zatímco Steam má svůj Workshop, Epic Games Store neměl dosud nic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers
Nedávno se objevila zpráva, že Intel si chystá nové procesory Core 10. generace, které ponesou označení KA. Má jít o čtyři modely, z jejich označení bylo zřejmé, že budou jednak odemknuté. Ale co mělo znamenat označení A?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz
Společnost Asus oznámila, že má připraveny první své monitory splňující standard HDMI 2.1. Tyto monitory už dostaly certifikaci od Allion Labs, Inc. a brzy se můžeme těšit na 4K obraz při 120 snímcích za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci
Server wccftech se rozhodl blíže podívat na dodavatelský řetězec firmy AMD s ohledem na údajný nedostatek čipů generace Renoir. Máme tu i potvrzení firmy AMD, dle níž se nová APU prodávají velice dobře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře