reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel připravuje SoC pro NAS založený na Atomu

, , aktualita
Intel připravuje SoC pro NAS založený na Atomu
Společnost Intel připravuje nové SoC (System on Chip), které budou založeny na architektuře využité u procesorů Intel Atom a využití najdou v síťových úložných zařízeních NAS (Network-Attached Storage). Ty v poslední době dostaly navíc mnoho...
Intel připravuje SoC pro NAS založený na Atomu
Společnost Intel připravuje nové SoC (System on Chip), které budou založeny na architektuře využité u procesorů Intel Atom a využití najdou v síťových úložných zařízeních NAS (Network-Attached Storage). Ty v poslední době dostaly navíc mnoho funkcí, jako je například možnost rozšíření kapacity pomocí eSATA/USB, různé stahovací klienty (BitTorrent), doprovodné aplikace či servery pro přídavné služby a k tomu všemu je zapotřebí především výkon.
Zdroj: VR-Zone


Nové SoC od Intelu mají potřebný výkon poskytnout a k tomu také nízkou spotřebu, malé rozměry a samozřejmě i kompaktnost, což vychází ze samé podstaty čipů SoC. Intel zde tedy naprosto jasně útočí na řešení firmy ARM, která jsou ve dnešních NAS nezřídka využívána a díky více jádrům a vysokému taktu poskytují slušný výkon.

Objevit by se měla celá nová řada čipů Atom pro NAS zaměřující se na různé segmenty trhu. Prozatímní název pro ně je Centerton a Intel pro ně využil druhou generaci architektury pro Atomy a 32nm výrobní proces. Později je mají nahradit v roce 2013 čipy Silvermont vyráběné 22nm procesem a o rok později 14nm Airmont.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama