reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel pro bezpečnost: PC se v případě útoku izoluje do karantény

30.8.2005, Milan Šurkala, aktualita
Intel pro bezpečnost: PC se v případě útoku izoluje do karantény
Na první pohled to zní dosti nepochopitelně, ale je to jednoduché. Společnost Intel vyvíjí technologii, která v případě útoku nějakého počítačového viru či červa automaticky PC odpojí od sítě a zaizoluje se tak. Technologie nese název Automatic...
Na první pohled to zní dosti nepochopitelně, ale je to jednoduché. Společnost Intel vyvíjí technologii, která v případě útoku nějakého počítačového viru či červa automaticky PC odpojí od sítě a zaizoluje se tak. Technologie nese název Automatic Network Outbreak Containment (dříve známo pod kódovým označením Circuit Breaker).Tato technologie nemá nic společného s kódy počítačových virů, pouze sleduje datový tok na síti. V případě nenormálního chování se počítač odpojí. Testy zahrnovaly 8000 testovacích hodin a technologie detekovala každý virus, který ji byl předhozen.

Při veřejném testu se Justin Rattner zavázal, že za každého prošlého počítačového červa sní osobně červa živého. K tomu si jich přinesl dostatečné množství. Nesnědl však ani jediného, nemusel. Jedním z dalších cílů vývojářů je automatická kontrola počítačů, kdy si přeplněnou e-mailovou schránku, přehřívání či vyskakující okna počítač vyřeší sám bez zásahu uživatele.

Zdroj: news.zdnet.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama