www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prý může nechat některá svá CPU vyrábět v GlobalFoundries

Intel prý může nechat některá svá CPU vyrábět v GlobalFoundries
, , aktualita
Zatím spíše jen pro zajímavost si uvedeme zprávu, respektive v této době ještě drb o tom, že Intel chce ulevit vlastním 14nm linkám tím, že některé méně důležité produkty bude vyrábět jinde. Mluví se přitom přímo o GlobalFoundries. 
K oblíbeným
reklama
Pokud by si někdo takovouto zprávu kompletně celou vymyslel, osobně bych se vůbec nedivil, a to ze dvou důvodů. GlobalFoundries (GloFo) se jako výrobní partner Intelu přímo nabízí díky tomu, že má k dispozici technologii, která by produkci slabších procesorů jistě bez problémů zvládla a navíc to aktuálně nevypadá, že by v GloFo nevěděli kam dříve skočit. Ale především, takováto spolupráce mezi Intelem a firmou, která původně vznikla z továren samotného AMD, působí velice pikantně. Ale dojmy stranou, co koluje Internetem?
 
 
Server wccftech se odvolává pouze na jeden svůj zdroj, takže zdrženlivost je opravdu namístě. Nicméně sám Intel se ozval, že letos hodlá o celou čtvrtinu zvýšit svou kapacitu výroby s ohledem na počet zpracovaných waferů, z čehož je znát, že opravdu nestíhá a přichází o tržby, zisk i podíl na trhu. V takové chvíli prostě můžeme uvažovat o tom, že Intel prostě sáhne po tom, co se mu nabízí, zvláště když je na cestě nová generace Comet Lake, jejíž procesory budou kvůli nárůstu počtu jader ještě větší než dříve.
 
Už dříve se přitom tvrdilo, že Intel nechá některé své procesory vyrábět jinou firmou, a to konkrétně tchaj-wanskou TSMC a nedávno se ve stejném smyslu mluvilo i o grafických čipech generace Xe. GloFo je tak další na řadě a v jejím případě by to mohly být Celerony a Pentia či maximálně Core i3, či prostě slabé procesory s nižším TDP a spotřebou, jež by obecně nepotřebovaly ten nejlepší proces 14nm třídy, jaký je k dispozici. 
 
Víc k tomu asi netřeba říkat, snad jen to, že si můžeme jen počkat, zda se něco podobného vůbec někdy potvrdí. Těžko někdo bude takovou informaci vyvracet, ostatně samotný Intel na podobné zprávy nepřekvapivě nereaguje.  
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře