www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Ready Mode: pro méně než 10W spotřebu

Intel Ready Mode: pro méně než 10W spotřebu
, , aktualita
Společnost Intel ohlásila nástup nové technologie, která dostala název Ready Mode Technology. Využívá stavy nízké aktivity a napájení procesorů Haswell, aby dosáhla velmi umírněné spotřeby.
K oblíbeným
reklama
Intel říká, že uživatelé PC se z hlediska ekologie a nákladů na provoz chovají správně, že své počítače uspávají nebo hibernují, ovšem v takovém stavu jsou samozřejmě nepoužitelné a výhodou je jen jejich rychlé probuzení. Zde má právě posloužit nová Intel Ready Mode Technology, která využije různé stavy s označením C, v nichž mohou fungovat moderní procesory Haswell. Ty mohou pracovat v režimu velmi nízké spotřeby a přitom plnit úkoly, jako je třeba streaming multimédií do TV či mobilních zařízení nebo synchronizace dat.

Společnost předpokládá, že v nejbližší budoucnosti budou v kategorii desktopových PC nejvíce populární systémy All in One a malé počítače ve stylu Intel NUC, vedle čehož se Intel chce více věnovat také nadšencům. Nicméně Ready Mode Technology se uplatní především v prvních dvou případech.

Technologie má využívat především procesor v režimu C7, kdy by měl celý systém mít spotřebu pod 10 W. Nicméně to samozřejmě bude velmi záviset i na ostatním hardwaru, a to konkrétně úložných zařízeních, efektivitě napájecího zdroje, atd. Příslušný software má být k dispozici široké veřejnosti, takže jej budeme moci využít u vlastnoručně sestavených počítačů a jedná se o obdobu funkce Connected Standby, ovšem se značně rozšířenou podporou OS a aplikací. Podporovány pak budou základní desky s čipovými sadami Intel série 8 a 9.

Nakonec Intel ohlásil, že chce expandovat na trhu zařízení "portable All-in-One", přičemž je otázkou, jaká zařízení si pod tím máme představit. Klasická AiO jsou v podobě velkých počítačů integrovaných v desktopových monitorech, ale ty můžeme těžko označit za přenosné. Můžeme tedy očekávat podobné produkty, které ale budou lehčí, pravděpodobně dostanou vzhled přerostlých tabletů a dostanou také baterii. První taková zařízení ostatně již jsou na trhu, a to například v podobě recenzovaného Asus Portable AiO P1801-T, který však využívá kombinaci SoC NVIDIA Tegra 3 a Androidu. Intel si pro vývojáře chystá referenční systém, aby výrobci mohli využít jím vyvinuté technologie a lze očekávat, že nástup takových systémů zaznamenáme po příchodu nových procesorů Broadwell a některé se možná představí již za pár měsíců na Computexu. Tam bude k vidění přinejmenším onen referenční systém od Intelu, který dostal označení Black Brook.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře