reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel s IDA Ireland se starají o naše stáří

31.1.2007, Jan Vítek, aktualita
Intel s IDA Ireland se starají o naše stáří
Společnost Intel se chystá ve spolupráci s IDA Ireland (irská agentura pro rozvoj průmyslu) zapojit do vývoje techniky, která by usnadnila život stárnoucí populaci. Budou se tak vyvíjet inovativní technologie, které lidem umožní „stárnout...
Společnost Intel se chystá ve spolupráci s IDA Ireland (irská agentura pro rozvoj průmyslu) zapojit do vývoje techniky, která by usnadnila život stárnoucí populaci. Budou se tak vyvíjet inovativní technologie, které lidem umožní „stárnout tam, kde budou sami chtít“.Centrum technologického výzkumu pro nezávislý život TRIL (Technology Research for Independent Living) shromažďuje špičkové světové experty z oblasti průmyslu a akademického prostředí, kteří vyvíjejí a testují nové technologie pro stárnoucí jedince a jejich rodiny. Intel s IDA Ireland se rozhodly do centra TRIL v průběhu příštích tří let investovat asi 30 miliónů USD a pomohou tak rozvinout spolupráci s University College Dublin, University of Dublin, Trinity College a National University of Ireland, Galway a dalšími irskými universitami.

Do roku 2050 má být celá třetina evropské populace starší 65 let, což je nárůst z 75 miliónů v roce 2004 na 133 miliónů. To přímo přináší vážné ekonomické, rozpočtové a sociální dopady. Proto se TRIL zaměří na tři hlavní oblasti: zlepšení sociálního zdraví a zapojení do společenského života u starých lidí, detekci a prevenci pádů v domácím prostředí a na pomoc lidem se ztrátou paměti. Prevence pádů se může zdát jako úsměvná, ale jsou to právě ony, které z 80 procent mohou za veškeré hospitalizace lidí starších 65 let.

Zdroj: Intel
reklama
reklama