reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel se definitivně hodlá zbavit formátu BTX

, , aktualita
Intel se definitivně hodlá zbavit formátu BTX
Nedávno se objevily zprávy, že Intel dává ruce pryč od svého vlastního dítka - formátu BTX, avšak to byla stále otevřená otázka. Nyní se však objevují zprávy o definitivním zaříznutí nepohodlného potomka, jež se má udát v příštím roce. Dle...
Intel se definitivně hodlá zbavit formátu BTX
Nedávno se objevily zprávy, že Intel dává ruce pryč od svého vlastního dítka - formátu BTX, avšak to byla stále otevřená otázka. Nyní se však objevují zprávy o definitivním zaříznutí nepohodlného potomka, jež se má udát v příštím roce. Dle aktuálních plánů Intel v roce 2007 nehodlá vypustit ani jednu základní desku BTX. Momentální BTX a picoBTX desky budou nahrazeny formáty ATX a microATX.


Objevily se i informace o nových čipových sadách pro základní desky Intelu. Bearlake se chystá na druhý kvartál 2007 a tato rodina se bude sestávat z celkem čtyřech produktů: Dragontail Peak (Bearlake-P NorthBridge s ICH9DH SouthBridgem) a Frostburg (BearLake-G a ICH9) jsou rezervovány pro ATX formát, zatímco Johannesburg/Montpelier (BearLake-Q a ICH9DO) a Buffalo Creek (BearLake-G a ICH9) naopak pro microATX.


V následujícím kvartále se také dočkáme novinek. Bude to Bonetrail, následník hi-endového D975BX. Založen na BearLake-X čipové sadě přinese podporu 1,33GHz FSB a DDR pamětí na 1,06GHz. Určen má být samozřejmě pro ATX. Poslední novinkou bude BearLake-G+ a ICH9DH SouthBridgem. Přinese nám podporu DirectX 10 a sjednocené shader jednotky.

Zdroj: TheInquirer
reklama
reklama
reklama