reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel se definitivně hodlá zbavit formátu BTX

12.10.2006, Jan Vítek, aktualita
Intel se definitivně hodlá zbavit formátu BTX
Nedávno se objevily zprávy, že Intel dává ruce pryč od svého vlastního dítka - formátu BTX, avšak to byla stále otevřená otázka. Nyní se však objevují zprávy o definitivním zaříznutí nepohodlného potomka, jež se má udát v příštím roce. Dle...
Nedávno se objevily zprávy, že Intel dává ruce pryč od svého vlastního dítka - formátu BTX, avšak to byla stále otevřená otázka. Nyní se však objevují zprávy o definitivním zaříznutí nepohodlného potomka, jež se má udát v příštím roce. Dle aktuálních plánů Intel v roce 2007 nehodlá vypustit ani jednu základní desku BTX. Momentální BTX a picoBTX desky budou nahrazeny formáty ATX a microATX.


Objevily se i informace o nových čipových sadách pro základní desky Intelu. Bearlake se chystá na druhý kvartál 2007 a tato rodina se bude sestávat z celkem čtyřech produktů: Dragontail Peak (Bearlake-P NorthBridge s ICH9DH SouthBridgem) a Frostburg (BearLake-G a ICH9) jsou rezervovány pro ATX formát, zatímco Johannesburg/Montpelier (BearLake-Q a ICH9DO) a Buffalo Creek (BearLake-G a ICH9) naopak pro microATX.


V následujícím kvartále se také dočkáme novinek. Bude to Bonetrail, následník hi-endového D975BX. Založen na BearLake-X čipové sadě přinese podporu 1,33GHz FSB a DDR pamětí na 1,06GHz. Určen má být samozřejmě pro ATX. Poslední novinkou bude BearLake-G+ a ICH9DH SouthBridgem. Přinese nám podporu DirectX 10 a sjednocené shader jednotky.

Zdroj: TheInquirer
reklama