Intel si zřejmě pro Alder Lake chystá nové BOX chladiče

Intel si zřejmě pro Alder Lake chystá nové BOX chladiče
, , aktualita
Nejspíše především o designu by měly být nové chladiče, které si Intel zřejmě chystá pro své procesory Core generace Alder Lake-S. Vypadá to přinejmenším na tři modely, označované jako Intel Laminar. 
K oblíbeným
reklama
Bohužel se zatím nemůžeme podívat na to, jak by nové chladiče Intel Laminar měly vypadat, neboť dle označení FPO - For Placement Only nejde o snímky skutečných produktů. Vypadá to na renderované snímky návrhů, s nimiž Intel pracoval, čili finální chladiče by mohly vypadat jinak. Ale i tyto snímky nám mohou napovědět, o co Intelu ve skutečnosti jde, neboť mohou konec konců ukazovat skutečnou podobu chladičů, které ještě čekají na výrobu a nafocení. Budeme tak na chvíli předstírat, že uvedené obrázky zachycují opravdu podobu výsledných chladičů. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
V prvé řadě nás může trošku zarazit, že tu máme hned tři modely, a sice Intel Laminar RH1, RM1 a RS1, které mají být všechny určeny pro procesory s TDP 65 W. Procesory se stejným TDP ale mohou být nakonec velice rozdílné s ohledem na skutečnou spotřebu, přičemž zde půjde jednak o ni a pak i o design.
 
Zcela vpravo máme nejjednodušší chladič RS1 určený pro budoucí Pentia a Celerony, který nemá modré podsvícení jako RM1, na pohled jinak velice podobný chladič, i když s trošku odlišnými žebry, který bude určen pro hlavní skupinu Core i7, i5 a i3, zatímco RH1 s tělem o poznání vyšším má u sebe Core i9. V případě tohoto chladiče si můžeme všimnout také odlišných montážních spon, které mají na svých koncích zřejmě vysoké šroubky namísto mechanismu s plastovými trny. 
 
Základní provedení těchto chladičů se v podstatě neliší od těch dnešních. Intel by tak mohl opět nabídnou hliníkové modely s měděným jádrem a bez heatpipe. Otázka je, o co zde Intelu šlo, čili zda chtěl pouze napodobit konkurenci a vybavit své procesory chladiči, které budou především lépe vypadat, anebo zda by měly i lépe chladit. Pokud se ovšem opravdu zůstane u hliníkových masivů s měděným jádrem a bez heatpipe, s citelným zvýšením výkonu chlazení nelze moc počítat. 
 
Zdroj: Ayxerious (Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů