reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel údajně zrušil vývoj NUC 12 Performance s Alder Lake, budou tu dražší Pro

, , aktualita
Intel údajně zrušil vývoj NUC 12 Performance s Alder Lake, budou tu dražší Pro
Trh s minipočítači NUC a jejich klony ze zdá být už delší dobu trošku zatuchlý, přičemž nyní nám k tomuto pocitu nepřidá ani zpráva o tom, že Intel měl údajně zrušit vývoj chystaných NUC 12 Performance s procesory Alder Lake. 
Intel údajně zrušil vývoj NUC 12 Performance s Alder Lake, budou tu dražší Pro
Počítače NUC, ať už jde o samotné originály od Intelu nebo jejich verze v podobě Gigabyte Brix či Asus Mini PNxx, jsou známy i tím, že přicházejí v celé škále velice podobně vypadajících modelů, které se ale mohou značně lišit svou cenou i výbavou. Je přitom obvyklé, že mezi levné modely se posouvají stárnoucí verze, takže není žádný problém najít na trhu stále hojně nabízené mini PC s procesorem Intel Braswell, který nevyvolával nadšení ani v roce 2016, když byl ještě aktuální. A vypadá to, že Intel se nyní bude zdráhat posunout celé spektrum svých NUC do éry moderních Alder Lake. 
 
 
Zatímco nedávno ohlášené NUC 12 Extreme využijí dokonce desktopové procesory Alder Lake-S, modelů NUC 12 Performance se údajně nedočkáme. Přitom právě ty patří mezi ty opravdové NUC, čili malé krabičky, které je možno přimontovat i na monitor, přičemž NUC 12 Extreme je spíše alternativa pro desktop s deskou Mini ITX. 
 
NUC 12 Performance by už měly využít mobilní verze Alder Lake, respektive spíše ultramobilní se sníženým TDP. Mělo jít ostatně o nástupce NUC 11 Performance s procesory Tiger Lake-U, které ovšem Intel před několika týdny oznámil, že už je nebude nabízet. Ty přitom byly původně určeny jen pro Asii, i když se do Evropy přesto dostaly a aktuálně se stále dají koupit i u nás. 
 
Nemá to ale znamenat, že tu žádné klasické NUC 12 nebudou. Intel si prý chystá NUC 12 Pro "Wall Street Canyon", čili dražší verze v pěti provedeních: vPro s i5 a i7 a normální CPU i3, i5 a i7 a jako obvykle budou nabízeny nízké verze nebo vyšší, které budou vybaveny i 2,5" pozicí. Navíc k nim dostaneme i modul se čtečkou SDXC či SD Express a ví se také o dvou portech HDMI (8K@60Hz a 4K@60Hz).
 
Intel tak zřejmě ruší modely Performance kvůli tomu, aby měl k dispozici potřebné procesory pro dražší modely Pro. Znovu ale upozorňují, že tato informace nebyla oficiálně potvrzena, ale pokud bude, asi se od Intelu nedočkáme moderních NUC za rozumné ceny. 
 


reklama
reklama
reklama