www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel udělal další krok směrem k nositelné elektronice, převzal Recon Instruments

Intel udělal další krok směrem k nositelné elektronice, převzal Recon Instruments
, , aktualita
Intel převzal kanadskou společnost Recon Instruments, která se věnuje sportovní nositelné elektronice, přesněji náhlavním zařízením (displejům). Bude se nabídka v tomhle odvětví v dohledné době znatelně rozšiřovat?
K oblíbeným
reklama
Intel propojí pracovníky společnosti Recon Instruments se svým týmem New Technology Group, prý s cílem rozšířit trh pro nositelná zařízení, především náhlavní displeje. Tedy ten trh, který opouští Google, ale přichází třeba HoloLens od Microsoftu. I když ty nejsou úplně o tom samém, vlastně jsou dost odlišné.

Recon vznikl jako školní projekt na University of British Columbia poblíž Vancouveru v Kanadě. Má několik desítek zaměstnanců, kteří se – jak už bylo řečeno – připojí k pracovníkům Intelu v dané oblasti. Společnost je známá zejména lyžařskými brýlemi s vestavěným displejem Recon Snow2, ale také sportovními brýlemi Recon Jet (na obrázku).


Brýle Recon Jet


Oba produkty jsou považovány za úspěšné a podle Joshe Waldena, senior viceprezidenta Intelu a generálního ředitele jeho New Technology Group, zůstanou v nabídce pod původní značkou Reconu. Intel koupil Recon nejen kvůli uvedeným produktům, ale evidentně i kvůli souvisejícímu know-how v oblasti náhlavních displejů. A minimálně v dohledné době hodlá nechat přežít i jeho úspěšnou značku.

Celý segment nositelné elektroniky je oblastí, které se (nejen) Intel chce intenzivně věnovat. Takže určitě uvidíme spoustu nových zařízení, která si pravděpodobně najdou své uživatele. Ale osobně si vůbec netroufnu odhadovat, jak velký a výnosný tenhle trh může být. Každopádně nabídka na něm zřejmě bude dramaticky narůstat.

Když se kdysi začaly objevovat první mobilní telefony, spousta lidí v mém okolí prohlašovala, že si tohle nikdy nepořídí. Dnes ho mají všichni. S nositelnou elektronikou to může být podobné. Zatím si ji pořizují první vlaštovky, kterých ale časem může být mnohem víc. Nebo také ne.

Mě tedy nositelná elektronika zatím nějak moc neoslovuje. A jak to vidíte vy?

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů