www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel UHD 750 Graphics: jak si vede nová GT1 v 3DMarku?

Intel UHD 750 Graphics: jak si vede nová GT1 v 3DMarku?
, , aktualita
Procesory Intel Rocket Lake-S jsou už za rohem a s nimi přijdou také první integrované grafiky generace Xe v desktopových procesorech. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkon lze od nich očekávat. 
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Rocket Lake-S nemají nabídnout to nejlepší z generace Xe, a to ani co se týče integrovaných verzí. Intel je tak v rámci grafik úrovně GT1 vybaví 32 EU, anebo také jen 24 EU. Ostatně je to logické a pokud chce Intel ve svých desktopových procesorech zachovat integrované grafiky (nehledě na modely F), nemůže být při využití stávající 14nm výrobní technologie moc štědrý, zvláště když se musel uskrovnit i v počtu procesorových jader. 
 
 
My tu nyní máme dvě sady výsledků, které se týkají nových procesorů Core i5-11500 a Core i5-10400 z generaci Rocket Lake-S a Comet Lake-S. Právě první jmenovaný bude vybaven integrovanou UHD Graphics 750 (GT1) se 32 EU, zatímco druhý má ještě starou UHD Graphics 630 s 24 EU. 
 
Výsledky v Time Spy pak činí 1053 a 693 bodů v případě GPU skóre a pak 7342 a 6020 bodů pro CPU. Nárůst výkonu nové integrované grafiky není malý, ovšem od Xe s vyšším počtem shaderů jsme přeci je očekávali více. Ovšem jde pouze o 3DMark a něco jiného je praxe, přičemž dle autora testů nová Xe se 32 EU zvládne v rozlišení Full HD tituly jako CS:GO a League of Legends i na více než 100 FPS a to už naopak vypadá velice dobře. 
 
To pravé bychom ale stejně měli vidět až u příští generace desktopových procesorů, jejíž 10nm proces Intelu umožní nabídnout lepší konfiguraci a navíc už budeme využívat paměti DDR5. Ty nabídnou další nárůst pracovních taktů, a tedy i propustnosti, která je v případě integrovaných grafik značně omezující faktor. Alder Lake-S by tak měly dostat až 96 EU, i když v případě desktopových procesorů můžeme očekávat spíše méně, ovšem i Xe se 64 EU by byla velice slušná integrovaná grafika. 
 
Zdroj: Bilibili


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře