Nové PC jsem stále nekoupil, tak pokud Intel vyrobí desktopové CPU, které Ryzeny zadupe do země, koupím CPU od Intelu. To je jasné, jako koncového uživatele mě zajímá jen výkon (s podstatným ohledem na cenu).
Nicméně mělo-li by to být až v roce 2023, tak to se obávám, jestli už nebude pozdě ;-).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Dekujeme za informaci! Koupil jsem Ryzen 2 z Ciny, ma to smysl? A co na to Jan Tleskac?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)
Je fajn že začal být sdílný ohledně informací, a začal si s.r.á.t do vlastní huby, neříkal náhodou o ryzenech že to jsou slepence? A má v plánu dělat to samé? A zatím stále představuje jaké by to mohlo být na papíře, a realý produkt, který už po jeho 6 leté stagnaci bude stát za to? I když vím že jsou takoví zákaznici, máme tu produkt který je o celé dvě procenta lepší než loňský, kupte za necelých 20k. Tak by po něm hnedka skočili, ale takových zákazníků ubývá.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(2)
Tak to je jasné, že bude dělat něco podobného, co AMD. Tohle nepadá jen tak z nebe. Samozřejmě, že by mohl přijít se zcela jinou architekturou, ale to by taky mohlo být někdy za deset let, tolik času Intel rozhodně nemá.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
slepence možná,
ale Intel má v plánu používat pokročilejší propojování čipů než jako to dělá AMD s pomocí obyčejných datových cest,
nicméně, každému muselo být jasné že tranzistory nelze zmenšovat do nekonečna a někde bude hranice na které se výrobní procesy zastavý,
od té doby se bude soutěži v tom kolik ony firmy dokážou pod IHS nacpat více čipu a jak dobře zvládnou jejich propojení
Intel prostě nechtěl jít takovou "amaterskou" cestou datových cest a vymyslel si Foveros a EMIB, kde se výsledné dlaždice budou chovat jako jediný kus křemíku, což je právě problém Ryzenů, kde vázne (je přibrzděna) komunikace mezi čiplety a výkon není škálovatelný počtem jader
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)