reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel uvádí dosud nejvýkonnější Atomy

, , aktualita
Intel uvádí dosud nejvýkonnější Atomy
Společnost Intel na MWC v Barceloně představila nové procesory a celé platformy, kterými hodlá zaútočit i na trh s mobilními zařízeními, kde zatím bezpečně vládne architektura ARM. Mezi novinky tak patří také platforma Clover Trail+ se dvoujádrovým...
Intel uvádí dosud nejvýkonnější Atomy
Společnost Intel na MWC v Barceloně představila nové procesory a celé platformy, kterými hodlá zaútočit i na trh s mobilními zařízeními, kde zatím bezpečně vládne architektura ARM. Mezi novinky tak patří také platforma Clover Trail+ se dvoujádrovým SoC Atom, pod kterou může běžet také Android a zahrnuta je zde podpora LTE.

Konkrétně budou k dispozici procesory Atom Z2580, Z2560 a Z2520 s pracovními frekvencemi 2 / 1,6 / 1,2 GHz, technologií Hyper-threading pro zpracování až čtyř vláken najednou a také grafickým jádrem Intel GMA na 533 MHz (plus nějaké ty MHz navíc díky turbu). Oproti předchozí generaci má být výpočetní výkon asi dvojnásobný a grafický až trojnásobný. Ještě tento rok však Intel chce přejít z těchto 32nm procesorů na 22nm technologii, od čehož si slibuje především ještě větší energetickou úspornost.

Platforma Clover Trail+ mimochodem dle zprávy ještě podporuje dvě kamery (primární může mít až 16 Mpix) s možností sekvenčního snímkování (8 Mpix při 15 snímcích za sekundu), pak tu je Intel Identity Protection Technology (Intel IPT) pro ochranu internetových služeb (bankovnictví apod.), která je hardwarově implementována a Intel již jedná s důležitými partnery o jejím využití (Feitian, Garanti Bank, MasterCard, McAfee, SecureKey Technologies Inc., Symantec, Vasco Data Security International, Visa).

Podporovány jsou displeje s rozlišením až 1920 x 1200, OS Android 4.2 a také Intel WiDi, HSPA+ se 42 Mbps využívající řešení Intel XMM 6360. Produkty s touto platformou již chystají Asus, Lenovo nebo ZTE. U Lenova je to například IdeaPhone K900 s 5,5" displejem (Full HD) a Atomem Z2580.

Dále tu máme 22nm SoC Merrifield také pro chytré telefony, jejž představují rovněž procesory Atom Z25xx. O tom se ale Intel již blížeji nezmínil a namísto toho se věnoval modemu XMM 7160 pro mobilní datové připojení. Ten podporuje LTE / DC-HSPA+/ EDGE, a to až 15 LTE pásem simultánně.

A nakonec tu máme tablety, do nichž budou právě patřit zmíněné nejvýkonnější Atomy. Ty jsou součástí rodiny Bay Trail a konkrétně jde o "vlajkový" Atom Z2760 se čtyřmi jádry, který se v tabletech představí o letošních Vánocích, ať už s OS Windows nebo Androidem. Očekávají se tablety s tloušťkou jen 8 mm a baterií pro celodenní provoz. Intel na nich spolupracuje se společnostmi Compal, ECS, Pegatron, Quanta a Winstron a my se dočkáme finálních produktů značek Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, LG či Samsung.

Zdroj: TZ Intel
reklama
reklama
reklama