reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel uvádí na trh řadu nových procesorů i pro notebooky

, , aktualita
Intel uvádí na trh řadu nových procesorů i pro notebooky
Společnost Intel si pro začátek nového měsíce připravila řadu desktopových a mobilních procesorů, které jsou založeny na architekturách Sandy Bridge (32 nm) i Ivy Bridge (22 nm). Jedná se celkem o 21 nových čipů, mezi nimi nechybí Core i7...
Intel uvádí na trh řadu nových procesorů i pro notebooky
Společnost Intel si pro začátek nového měsíce připravila řadu desktopových a mobilních procesorů, které jsou založeny na architekturách Sandy Bridge (32 nm) i Ivy Bridge (22 nm). Jedná se celkem o 21 nových čipů, mezi nimi nechybí Core i7 a ani slabý Celeron.

Desktopové procesory byly však představeny pouze ve škále Celeron - Pentium - Core i3 - Core i5, takže nového nejvýkonnějšího modelu se nedočkáme. Z celkového počtu je celkem 11 z rodiny Sandy Bridge (v popisu mají SB na konci) a bez výjimky jde o ty slabší.

Je to logické, když jde o starší výrobní technologii a starší generaci, ale přesto je vidět, že i přes příchod Ivy Bridge na ni Intel nezanevřel a že 32 nm má i dnes stále co říci. Mezi nejzajímavější patří asi trojice mobilních čtyřjader Core i7, kde je nejvýkonnějším Core i7-3940XM pracující na frekvenci 3 GHz. Ten ale také přijde na bezmála 1100 USD, což je samo o sobě cena slušného notebooku. Hi-endové procesory ale nikdy nebyly levnější.

Co v tabulce nenajdeme, je snížení cen dvou procesorů, které se již prodávají. Core i3-2130 pracující na 3,4 GHz spadnul z 138 na 117 USD, Pentium G550 z 52 na 42 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama