reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel uvádí výkonné serverové Xeon E5-2600

7.3.2012, Jan Vítek, aktualita
Intel uvádí výkonné serverové Xeon E5-2600
V souladu s předchozími zprávami představuje společnost Intel rodinu serverových procesorů Xeon E5-2600, které mají nabídnout až o 80 % vyšší výkon v porovnání s předchozí generací, obsahují podporu sběrnice PCI Express 3.0 a ve SPECpower_ssj*2008...
V souladu s předchozími zprávami představuje společnost Intel rodinu serverových procesorů Xeon E5-2600, které mají nabídnout až o 80 % vyšší výkon v porovnání s předchozí generací, obsahují podporu sběrnice PCI Express 3.0 a ve SPECpower_ssj*2008 dosahují více než 50% nárůstu výkonu na watt. Intel Node Manager a Data Center Manager zase mohou konzolím pro řízení systému poskytnout přesné údaje o výkonu i o teplotě zařízení.

Procesory Intel Xeon E5-2600 nabídnou až 8 CPU jader a umožní adresovat až 768 GB systémové paměti. K tomu přichází i s podporou instrukcí Intel Advanced Vector Extension (AVX). Dále se dočkáme technologií Intel Integrated I/O (Intel IIO) a Intel Data Direct I/O (Intel DDIO), která umožní ovladačům a ethernetovým adaptérům směrovat data přímo do cache procesoru, díky čemuž se sníží potřeba komunikace se systémovou pamětí. A samozřejmě nebudou chybět ani Trusted Execution Technology pro lepší zabezpečení a AES-NI pro hardwarové šifrování dat.

K dispozici bude celkem 17 různých modelů v cenovém rozpětí 198 až 2050 USD (ceny při odběru 1000 kusů). Více na speciálních stránkách Intelu věnovaných procesorům Xeon - viz zdroj.

Zdroj: TZ Intel
reklama