Intel vydá nový stepping vadných čipových sad

Intel vydá nový stepping vadných čipových sad
, , aktualita
Nedávno jsme se věnovali zprávě, dle které mají mít nové čipové sady 8 Series od Intelu problém s rozhraním USB 3.0, které po probuzení nedokáže pracovat s již dříve připojenými zařízeními. Tento problém měl být hardwarový, tudíž bylo víceméně...
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se věnovali zprávě, dle které mají mít nové čipové sady 8 Series od Intelu problém s rozhraním USB 3.0, které po probuzení nedokáže pracovat s již dříve připojenými zařízeními. Tento problém měl být hardwarový, tudíž bylo víceméně jasné, že pokud informace byly správné, znamenalo by to vyrobení nové verze čipových sad, respektive nového steppingu.

Intel nyní svým partnerům prostřednictvím PCN (Product-Change Notification) ohlásil, že čipové sady Lynx Point chystané pro procesory Haswell skutečně přijdou v novém steppingu C2. To se přitom týká jedenácti čipových sad pro notebooky, desktopy i servery.

A co to znamená pro nás? Jednoduše to, že první prodávané základní desky pro Haswell budou vybaveny ještě staršími verzemi C1. Výrobci základních desek by měli od 19. dubna začít dostávat vzorky nových čipových sad. Intel pak očekává, že od výrobců získá zpětnou vazbu do začátku července a hotové čipy pro nové verze základních desek by měly být k dispozici ke konci července. A pak samozřejmě bude pár týdnů trvat, než se nové desky vyrobí a dostanou do obchodů.

Intel přitom stále plánuje, že procesory Haswell a kompatibilní základní desky se socketem LGA 1150 přijdou na trh v polovině června. Otázkou je, jak se k tomu dále postaví a zda zákazníkům nenabídne nějakou kompenzaci.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů