Intel vylepšil své chladiče pro 10. generaci procesorů Core

Intel vylepšil své chladiče pro 10. generaci procesorů Core
, , aktualita
Intel se rozhodl, že přišel čas na vylepšení BOXovaných chladičů dodávaných k desktopovým procesorům Comet Lake-S, čili k desáté generaci Core. Dodávají se pouze s běžnými 65W a úspornými 35W verzemi, čili ne s odemknutými modely K. 
K oblíbeným
reklama
Jak ale ukazují okolní snímky ze serveru Chiphell a jiných zdrojů, skutečně nelze očekávat nic zásadního. Celkový design chladičů se v podstatě nezměnil a i takový osmijádrový Core i7-10700 tak musí zvládnout uchladit běžný chladič s radiálně uspořádanými rozeklanými žebry hliníkového profilu, v němž je zasazeno měděné jádro. Stále stejný je i způsob montáže pomocí plastových zámků, které se pomocí trnů zajistí v otvorech kolem patice, takže se můžeme ptát, co je tu vůbec nového. 
 
 
Na první pohled nás zaujme především to, že nová verze chladiče má černě eloxované hliníkové tělo, přičemž měděné jádro je stále ponecháno v přírodní podobě. Vedle toho byly možná trochu přepracovány lopatky ventilátoru a ukazují se také tlustší ramena, která jej drží nad pasivem, jež tu ale na druhou stranu máme tři namísto obvyklých čtyř. 
 
 
Lopatek ventilátoru je ale stále stejný počet, čili sedm, takže to vypadá spíše na kosmetické změny, i když by se dalo očekávat, že pokud se BOXované chladiče Intelu budou muset nyní vypořádat i s 10jádrovými procesory, mohly by snad být i výkonnější, ovšem tak to zatím nevypadá. Je ale pravda, že se díváme na chladič pro Core i7 a ne Core i9, takže ještě uvidíme. 
 
 
Na základnu chladiče už také Intel jako obvykle nanesl potřebné množství teplovodivé pasty a právě při pohledu zespoda je nejlépe vidět nová povrchová úprava a také pletená izolace napájecího kabelu. Vylepšení to tak je, ovšem ne zrovna z hlediska funkčnosti, ale třeba nás překvapí originální chladiče právě pro Core i9. 
 
 
Máme tu ale něco trošku jiného, a sice chladič Intel Thermal Solution BXTS15A, který dle VideoCardz oficiálně podporuje patici LGA 1200, ovšem nejde o model dodávaný k procesorům, ale o samostatně prodávané zboží, které na Amazonu aktuálně stojí 28 USD. 
 
 
BXTS15A má stejný montážní mechanismus jako výše zobrazený chladič Intelu a v podstatě i stejný design s radiálními žebry. Ovšem nejde již o jednolitý extrudovaný kus hliníku, ale o chladič skládaný ze samostatných tenkých žeber, který má rovněž měděnou základnu a také vysoké tělo. 
 
 
K dispozici je dokonce i celoměděná verze chladiče, ovšem v obou případech to vypadá, že Intel poněkud zaspal dobu, neboť takovéto provedení letělo v době, kdy byly populární modely CNPS od firmy Zalman a dnes už můžeme zvláště na celoměděné provedení pohlížet spíše jako na plýtvání cenným kovem, neboť lepší službu udělá design využívající vhodně rozmístěné heatpipe v hliníkovém těle. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů