www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vypustil na trh sérii SSD 530

Intel vypustil na trh sérii SSD 530
, , aktualita
Poprvé byla série Intel SSD 530 představena již na samotném začátku tohoto roku, takže nyní je již na čase, aby se objevily na trhu. Tato série by měla patřit mezi výkonnější SSD na trhu a skládat se bude ze 7 mm tlustých 2,5" modelů, pak...
K oblíbeným
reklama
Poprvé byla série Intel SSD 530 představena již na samotném začátku tohoto roku, takže nyní je již na čase, aby se objevily na trhu. Tato série by měla patřit mezi výkonnější SSD na trhu a skládat se bude ze 7 mm tlustých 2,5" modelů, pak tu budou 80mm M.2 a nakonec také v podobě mSATA.

Všechny verze využití rozhraní SATA 6 Gbps a jejich kapacita bude startovat na 80 GB. Co se týče 2,5" modelů, pak ty přijdou s kapacitami 80 GB, 120 GB, 180 GB, 240 GB, 360 GB a 480 GB, zatímco M.2 s mSATA s kapacitami 80 GB, 120 GB, 180 GB a 360 GB.

Intel ve svých dostupných dokumentech nezveřejnil informace o výkonu vázané na jednotlivé verze a uvedl pouze jednu sadu hodnot, takže můžem předpokládat, že půjde o ty nejlepší možné. Rychlost čtení má dosahovat 540 MB/s, zápisu pak 490 MB/s a co se týče náhodného čtení a zápisu 4kB bloků dat, zde máme hodnoty 41000 a 80000 IOPS.

Celá série je postavena na kontroleru SandForce SF-2281, jejž LSI mělo mírně vylepšit, a pamětech Intel MLC NAND Flash vyráběných 20nm procesem. Jejím úkolem bude na trhu nahradit SSD 525 a 520.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů