www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vypustil nové úsporné Core i3

Intel vypustil nové úsporné Core i3
, , aktualita
Intel vypustil na trh dva zbrusu nové desktopové procesory, které ovšem stále patří do generace Haswell vyráběné 22nm procesem. Jedná se o modely Core i3-4170T a 4370T, které nabídnou nízkou spotřebu.
K oblíbeným
reklama
Respektive rozšiřují řady nízkospotřebových Core i3 s označením T, které mají všechny shodné TDP s hodnotou 35 W. Klasické Core i3 generace Haswell přitom mají TDP 54 W, ale také nižší frekvence, s nimiž nelze čarovat pomocí technologie Turbo Boost, protože tu žádný z těchto procesorů nepodporuje.

Nový Core i3-4170T je tedy slabší z nové dvojice, ovšem pracovní frekvence jeho jader je oproti Core i3-4370T jen o 100 MHz nižší. Jde o 3,2 GHz a dále má tento procesor k dispozici 3 MB L3 cache a grafické jádro Intel HD 4400 na 200 až 1150 MHz. Vedle tohoto procesoru se mimochodem objevil na trhu i Core i3-4170 s plnou 54W spotřebou, jehož frekvence je ovšem 3,7 GHz a minimální takt grafického jádra 350 MHz. Jinak jsou jejich specifikace stejné.

Core i3-4370T tedy pracuje na frekvenci 3,3 GHz, a je tak nejvýkonnějším modelem své úsporné řady. I tak je o 100 MHz pomalejší než Core i3-4130, čili nejslabší model z řady s 54W TDP. Na rozdíl od něj nabídne výkonnější jádro Intel HD 4600, avšak to nemá žádný významný praktický dopad, neboť obě mají stejnou maximální frekvenci a stejný počet shaderů, čili 20.

Core i3-4170T by měl stát přibližně stejně jako model Core i3-4160, čili nějakých 3400 Kč s daní. Zatím se ale nedostal do nabídky velkého množství obchodů, abychom to mohli potvrdit, ale už je na trhu. Stejně tak se už dá sehnat i Core i3-4370T, a to za cenu přinejlepším 4250 Kč s daní.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek