reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Intel vytvořil čtyři nové divize, Raja Koduri byl povýšen

, , aktualita
Intel vytvořil čtyři nové divize, Raja Koduri byl povýšen
Intel pod vedením Patricka Gelsingera provedl první výrazné změny vedoucích pozic a také v organizaci samotné firmy a jejích divizí. Dozvídáme se o rozdělení jeho Data Platform Group a také o Koduriho povýšení. 
Pat Gelsinger, který se sám nedávno stal novým výkonným ředitelem Intelu, nyní ohlásil změny v užším vedení firmy, do nějž se dostali dva pracovníci z řad firmy. Je to jednak Sandra Rivera a vedle ní nám dobře známý Raja Koduri. Vedle nich pak do Intelu nově přichází zkušení veteráni z průmyslu, a sice Nick McKeown a Greg Lavender.
 
 
S tím je spojena také reorganizace firmy, což znamená jednak rozdělení serverové divize DPG (Data Platforms Group), která zahrnuje i nám známější DCG (Data Center Group). Otázka je, jak se DCG změní po ohlášeném rozdělení DPG na dvě části, z nichž jednu povede právě Sandra Rivera a druhou pak Nick McKeown. 
 
Sandra Rivera se stane výkonnou viceprezidentkou a generální manažerkou divize Datacenter and AI, jejíž zaměření asi není třeba upřesňovat. Půjde tu tak o produkty jako serverové Xeony, FPGA a obecně o akcelerátory. 
 
Nick McKeown přijde do Intelu 6. července a povede novou Network and Edge Group, do níž se tak sdruží skupiny Network Platforms Group, Internet of Things Group a Connectivity Group. McKeown už dříve pracoval v Intelu na částečný úvazek a znát jej můžeme také jako spoluzakladatele Barefoot Networks. 
 
Dále Intel zřídí dvě nové divize, z nichž se jedna zaměří na software a druhá pak na HPC a grafiku. Kterou asi tak povede Koduri?
 
Software and Advanced Technology si převezme samozřejmě Greg Lavender, který do Intelu přišel i jako nový CTO (Chief Technology Officer) a rovněž senior viceprezident a generální manažer. Krom toho Lavender povede také Intel Labs a poskytne své zkušenosti z obdobné pozice ve firmě VMware, přičemž dříve pracoval i v Citigroup, Cisco a Sun Microsystems. 
 
Raja Koduri pak bude mít na starost Accelerated Computing Systems and Graphics Group a stejně jako Rivera, McKeown a Lavender se už bude zodpovídat přímo Gelsingerovi. Co ale bude s dosavadním šéfem DPG? Navin Shenoy už jen krátce pomůže s touto restrukturalizací a řady Intelu opustí 6. července po 26 letech.  


reklama
reklama
reklama
reklama