www.svethardware.cz
>
>
>

Intel vytvořil čtyři nové divize, Raja Koduri byl povýšen

Intel vytvořil čtyři nové divize, Raja Koduri byl povýšen
, , aktualita
Intel pod vedením Patricka Gelsingera provedl první výrazné změny vedoucích pozic a také v organizaci samotné firmy a jejích divizí. Dozvídáme se o rozdělení jeho Data Platform Group a také o Koduriho povýšení. 
K oblíbeným
reklama
Pat Gelsinger, který se sám nedávno stal novým výkonným ředitelem Intelu, nyní ohlásil změny v užším vedení firmy, do nějž se dostali dva pracovníci z řad firmy. Je to jednak Sandra Rivera a vedle ní nám dobře známý Raja Koduri. Vedle nich pak do Intelu nově přichází zkušení veteráni z průmyslu, a sice Nick McKeown a Greg Lavender.
 
 
S tím je spojena také reorganizace firmy, což znamená jednak rozdělení serverové divize DPG (Data Platforms Group), která zahrnuje i nám známější DCG (Data Center Group). Otázka je, jak se DCG změní po ohlášeném rozdělení DPG na dvě části, z nichž jednu povede právě Sandra Rivera a druhou pak Nick McKeown. 
 
Sandra Rivera se stane výkonnou viceprezidentkou a generální manažerkou divize Datacenter and AI, jejíž zaměření asi není třeba upřesňovat. Půjde tu tak o produkty jako serverové Xeony, FPGA a obecně o akcelerátory. 
 
Nick McKeown přijde do Intelu 6. července a povede novou Network and Edge Group, do níž se tak sdruží skupiny Network Platforms Group, Internet of Things Group a Connectivity Group. McKeown už dříve pracoval v Intelu na částečný úvazek a znát jej můžeme také jako spoluzakladatele Barefoot Networks. 
 
Dále Intel zřídí dvě nové divize, z nichž se jedna zaměří na software a druhá pak na HPC a grafiku. Kterou asi tak povede Koduri?
 
Software and Advanced Technology si převezme samozřejmě Greg Lavender, který do Intelu přišel i jako nový CTO (Chief Technology Officer) a rovněž senior viceprezident a generální manažer. Krom toho Lavender povede také Intel Labs a poskytne své zkušenosti z obdobné pozice ve firmě VMware, přičemž dříve pracoval i v Citigroup, Cisco a Sun Microsystems. 
 
Raja Koduri pak bude mít na starost Accelerated Computing Systems and Graphics Group a stejně jako Rivera, McKeown a Lavender se už bude zodpovídat přímo Gelsingerovi. Co ale bude s dosavadním šéfem DPG? Navin Shenoy už jen krátce pomůže s touto restrukturalizací a řady Intelu opustí 6. července po 26 letech.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář