www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel začal vyrábět první 6W serverové procesory

Intel začal vyrábět první 6W serverové procesory
, , aktualita
Intel si připravil nové procesory Atom, které však nejsou určeny do nettopů, netbooků a podobných zařízení, ale do serverů. Označuje je za světově první 64bitové SoC pro servery a konkrétně jde o modely Atom S1200. Své uplatnění mají dle...
K oblíbeným
reklama
Intel si připravil nové procesory Atom, které však nejsou určeny do nettopů, netbooků a podobných zařízení, ale do serverů. Označuje je za světově první 64bitové SoC pro servery a konkrétně jde o modely Atom S1200.

Své uplatnění mají dle Intelu najít v tzv. high density serverech v datových centerech, firmách poskytujících webové služby, atp. Zde mají Atomy S1200 nabídnout dostatečný výkon při nízké spotřebě. Zajistí jej dvě jádra s podporou Hyper-threadingu pracující na frekvenci 1,6 až 2 GHz dle modelu a pak nechybí paměťový řadič pro až 8 GB DDR3 na procesor, virtualizační technologie Intel VT, osm připravených linek pro PCI Express 2.0 a podpora ECC (Error Correcting Code).

Servery s procesory Atom S1200 již začínají nabízet firmy Accusys, CETC, Dell, HP, Huawei, Inspur, Microsan, Qsan, Quanta, Supermicro, Wiwynn a další, přičemž se mohou těšit také na další generaci serverových Atomů, které Intel připravuje pod označením Avoton. Ty budou k dispozici v příštím roce a vyrábět se budou dnes již dostupným 22nm procesem s tranzistory Tri-gate. Díky tomu jistě nabídnou ještě lepší energetickou efektivitu.

Atomy S1200 jsou tedy již k dispozici, a to po 54 USD v 1000kusových sériích.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře