reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel začal vyrábět první 6W serverové procesory

, , aktualita
Intel začal vyrábět první 6W serverové procesory
Intel si připravil nové procesory Atom, které však nejsou určeny do nettopů, netbooků a podobných zařízení, ale do serverů. Označuje je za světově první 64bitové SoC pro servery a konkrétně jde o modely Atom S1200. Své uplatnění mají dle...
Intel začal vyrábět první 6W serverové procesory
Intel si připravil nové procesory Atom, které však nejsou určeny do nettopů, netbooků a podobných zařízení, ale do serverů. Označuje je za světově první 64bitové SoC pro servery a konkrétně jde o modely Atom S1200.

Své uplatnění mají dle Intelu najít v tzv. high density serverech v datových centerech, firmách poskytujících webové služby, atp. Zde mají Atomy S1200 nabídnout dostatečný výkon při nízké spotřebě. Zajistí jej dvě jádra s podporou Hyper-threadingu pracující na frekvenci 1,6 až 2 GHz dle modelu a pak nechybí paměťový řadič pro až 8 GB DDR3 na procesor, virtualizační technologie Intel VT, osm připravených linek pro PCI Express 2.0 a podpora ECC (Error Correcting Code).

Servery s procesory Atom S1200 již začínají nabízet firmy Accusys, CETC, Dell, HP, Huawei, Inspur, Microsan, Qsan, Quanta, Supermicro, Wiwynn a další, přičemž se mohou těšit také na další generaci serverových Atomů, které Intel připravuje pod označením Avoton. Ty budou k dispozici v příštím roce a vyrábět se budou dnes již dostupným 22nm procesem s tranzistory Tri-gate. Díky tomu jistě nabídnou ještě lepší energetickou efektivitu.

Atomy S1200 jsou tedy již k dispozici, a to po 54 USD v 1000kusových sériích.

Zdroj: TZ Intel
reklama
reklama
reklama