reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel zahajuje velkoobjemový prodej vícevrstvých 65nm NOR flash čipů

, , aktualita
Intel zahajuje velkoobjemový prodej vícevrstvých 65nm NOR flash čipů
Společnost Intel, která nedávno oznámila zahájení výstavby nové továrny v Singapuru pro 50nm flash čipy, oznamuje, že začala s velkoobjemovým prodejem 65 nm flash pamětí typu NOR s vícevrstvými buňkami MLC (Multi-Level Cell). Konkrétně se...
Intel zahajuje velkoobjemový prodej vícevrstvých 65nm NOR flash čipů
Společnost Intel, která nedávno oznámila zahájení výstavby nové továrny v Singapuru pro 50nm flash čipy, oznamuje, že začala s velkoobjemovým prodejem 65 nm flash pamětí typu NOR s vícevrstvými buňkami MLC (Multi-Level Cell). Konkrétně se prodávají 1Gb plně integrované paměťové čipy, jež jsou určeny pro mobilní telefony. Tyto produkty staví na architektuře Intel StrataFlash cellular Memory (M18) a zůstávají pinově kompatibilní se stávajícími 90nm flash paměťmi.To umožňuje OEM výrobcům mobilních telefonů, aby mohli snadno přejít na tyto novinky. 1Gb 65nm čip se uplatní především u multimediálních telefonů s megapixelovými fotoaparáty, videem a vysokorychlostním přenosem dat. „Hustota našeho 1Gb čipu vytváří bezmála dvojnásobný prostor k uložení multimediálních souborů a umožňuje výrobu ještě menších telefonů – což jsou pro zákazníky velmi důležité parametry,“ uvádí Darin Billerbeck, vicepresident a generální ředitel Flash Products Group společnosti Intel.

Vedle 1Gb čipů se po celý rok 2007 budou nabízet i jeho varianty s kapacitami 128Mb, 256Mb a 512Mb. Všechny tyto čipy přináší až 2x rychlejší zápis dat než předchozí modely - 1MBps a s 1,8V také nižší spotřebu pomocí úsporného režimu.

Zdroj: Intel
reklama
reklama
reklama