reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Interiérové kamery v Teslách umožní sledovat směr pohledu řidiče

, , aktualita
Interiérové kamery v Teslách umožní sledovat směr pohledu řidiče
Automobily Tesla jsou už nějaký ten rok vybavovány interiérovými kamerami směřujícími do prostoru posádky. Dosud se nijak zvlášť nevyužívaly, nicméně hackeři přišli na to, co bude rovněž jejich účelem. Mají monitorovat i pohled řidiče.
Interiérové kamery v Teslách umožní sledovat směr pohledu řidiče
Elektromobil Tesla Model 3 byl už od svého uvedení před několika lety vybavován interiérovou kamerou. To ale nebyla aktivní a dle Elona Muska byla přípravou do budoucna, kdy měla monitorovat interiér a jeho posádku např. pro připravovanou flotilu autonomně řízených taxíků. V takovém případě by záznam mohl sloužit jako důkaz při případném vandalském útoku na vůz. Prozatím ale "robotaxi" nejsou na pořadu dne a kameru mohou uživatelé dobrovolně zapnout pro vývojářské účely. Ta se spustí jen v případě, že je detekován blížící se bezpečnostní incident, přičemž v takovém případě pořídí několik snímků a nahraje videoklip.
 
Interiér Tesly Model 3
autor: Leo Nguyen / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Hacker pod přezdívkou "green" se nicméně trochu více povrtal v softwaru Tesly a zjistil, co přesně vlastně tato kamera sleduje nad rámec samotného záznamu videa. Ve firmwaru objevil položky jako "blinded", "eye_closed", "head_down", "looking_left", "phone_use" a další. Očividně tedy kamera a její systém vyhodnocují chování řidiče a sledují směr jeho pohledu. V případě nehody tak podají informace i o tom, co dělal řidič, zda sledoval vozovku a podobně. Podobné systémy můžeme brzy očekávat i ve vozech mnoha jiných značek, které je vyvíjejí už mnoho let.
 


reklama
reklama
reklama