www.svethardware.cz
>
>
>
>

Interiérové kamery v Teslách umožní sledovat směr pohledu řidiče

Interiérové kamery v Teslách umožní sledovat směr pohledu řidiče
, , aktualita
Automobily Tesla jsou už nějaký ten rok vybavovány interiérovými kamerami směřujícími do prostoru posádky. Dosud se nijak zvlášť nevyužívaly, nicméně hackeři přišli na to, co bude rovněž jejich účelem. Mají monitorovat i pohled řidiče.
K oblíbeným
reklama
Elektromobil Tesla Model 3 byl už od svého uvedení před několika lety vybavován interiérovou kamerou. To ale nebyla aktivní a dle Elona Muska byla přípravou do budoucna, kdy měla monitorovat interiér a jeho posádku např. pro připravovanou flotilu autonomně řízených taxíků. V takovém případě by záznam mohl sloužit jako důkaz při případném vandalském útoku na vůz. Prozatím ale "robotaxi" nejsou na pořadu dne a kameru mohou uživatelé dobrovolně zapnout pro vývojářské účely. Ta se spustí jen v případě, že je detekován blížící se bezpečnostní incident, přičemž v takovém případě pořídí několik snímků a nahraje videoklip.
 
Interiér Tesly Model 3
autor: Leo Nguyen / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Hacker pod přezdívkou "green" se nicméně trochu více povrtal v softwaru Tesly a zjistil, co přesně vlastně tato kamera sleduje nad rámec samotného záznamu videa. Ve firmwaru objevil položky jako "blinded", "eye_closed", "head_down", "looking_left", "phone_use" a další. Očividně tedy kamera a její systém vyhodnocují chování řidiče a sledují směr jeho pohledu. V případě nehody tak podají informace i o tom, co dělal řidič, zda sledoval vozovku a podobně. Podobné systémy můžeme brzy očekávat i ve vozech mnoha jiných značek, které je vyvíjejí už mnoho let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů