www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Internet Explorer přežije, Microsoft hledá název pro Spartan

Internet Explorer přežije, Microsoft hledá název pro Spartan
, , aktualita
O chystaném prohlížeči Microsoft Spartan víme již nějakou dobu a přitom se očekávalo, že nejspíše nahradí původní Internet Explorer. Microsoft nyní ale potvrdil, že i v nových Windows 10 bude Internet Explorer nainstalován.
reklama
Je tedy zřejmé, že Internet Explorer bude v nových Windows 10 po boku prohlížeče Spartan, který se ale takto jmenovat nebude. Dle Christophera Capossely, CFO firmy Microsoft, se teď hledá obchodní název pro tento prohlížeč, však Spartan se jmenuje projekt, pod nímž je tento prohlížeč vyvíjen.

Je tedy otázka, jaké role budou mít oba prohlížeče a který se stane tím hlavním. Doufejme jen, že si budeme moci vybrat mezi Internet Explorerem a Spartanem a na ten druhý prostě zapomenout, ale v tom by neměl být problém. Však to samé můžeme udělat i dnes a namísto IE využít Chrome od Google, Firefox od Mozilly nebo prohlížeče Opera, Safari a jiné. Však dnes má vedoucí úlohu Chrome s více než 60% podílem a pak je tu Firefox s 23 procenty.

Microsoft doufá, že Project Spartan mu přinese zpět podíl, který jeho Internet Explorer postupně ztratil. Microsoft se v této době dotazuje anglických uživatelů a hledá nový název pro svůj prohlížeč. Dle výsledků si uživatelé přejí, aby název začínal slovem Microsoft, ovšem firma nezveřejnila další části názvů o nichž se uvažuje. Nemůžeme tedy ani o ničem spekulovat a musíme si počkat na to, až Microsoft nové jméno pro Spartan ohlásí.

Internet Explorer tedy prozatím nebude odstřelen, ale to se může v budoucích verzích systému změnit. Však není logické podporovat a vyvíjet současně dva různé prohlížeče. Nyní můžeme čekat na to, zda se Spartan objeví v příští verzi Technical Preview systému Windows 10. Ta poslední, sestavení 9926, byla představena 23. ledna a další sestavení 10041 již bylo vypuštěno pro ty, kteří nechtějí čekat na lépe odzkoušené verze. Tímto datem, kdy proběhne i konference Microsoft Build 2015, totiž skončí vývoj verze Technical Preview a nastoupit by mělo další stádium vývoje a nové verze systému, nejspíše Consumer Preview. Dozvědět bychom se také už měli přesné datum vypuštění Windows 10 na trh.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek