www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Internet Explorer přežije, Microsoft hledá název pro Spartan

Internet Explorer přežije, Microsoft hledá název pro Spartan
, , aktualita
O chystaném prohlížeči Microsoft Spartan víme již nějakou dobu a přitom se očekávalo, že nejspíše nahradí původní Internet Explorer. Microsoft nyní ale potvrdil, že i v nových Windows 10 bude Internet Explorer nainstalován.
K oblíbeným
reklama
Je tedy zřejmé, že Internet Explorer bude v nových Windows 10 po boku prohlížeče Spartan, který se ale takto jmenovat nebude. Dle Christophera Capossely, CFO firmy Microsoft, se teď hledá obchodní název pro tento prohlížeč, však Spartan se jmenuje projekt, pod nímž je tento prohlížeč vyvíjen.

Je tedy otázka, jaké role budou mít oba prohlížeče a který se stane tím hlavním. Doufejme jen, že si budeme moci vybrat mezi Internet Explorerem a Spartanem a na ten druhý prostě zapomenout, ale v tom by neměl být problém. Však to samé můžeme udělat i dnes a namísto IE využít Chrome od Google, Firefox od Mozilly nebo prohlížeče Opera, Safari a jiné. Však dnes má vedoucí úlohu Chrome s více než 60% podílem a pak je tu Firefox s 23 procenty.

Microsoft doufá, že Project Spartan mu přinese zpět podíl, který jeho Internet Explorer postupně ztratil. Microsoft se v této době dotazuje anglických uživatelů a hledá nový název pro svůj prohlížeč. Dle výsledků si uživatelé přejí, aby název začínal slovem Microsoft, ovšem firma nezveřejnila další části názvů o nichž se uvažuje. Nemůžeme tedy ani o ničem spekulovat a musíme si počkat na to, až Microsoft nové jméno pro Spartan ohlásí.

Internet Explorer tedy prozatím nebude odstřelen, ale to se může v budoucích verzích systému změnit. Však není logické podporovat a vyvíjet současně dva různé prohlížeče. Nyní můžeme čekat na to, zda se Spartan objeví v příští verzi Technical Preview systému Windows 10. Ta poslední, sestavení 9926, byla představena 23. ledna a další sestavení 10041 již bylo vypuštěno pro ty, kteří nechtějí čekat na lépe odzkoušené verze. Tímto datem, kdy proběhne i konference Microsoft Build 2015, totiž skončí vývoj verze Technical Preview a nastoupit by mělo další stádium vývoje a nové verze systému, nejspíše Consumer Preview. Dozvědět bychom se také už měli přesné datum vypuštění Windows 10 na trh.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala