www.svethardware.cz
>
>

Internetový provoz roste, lidé tráví více času doma kvůli koronaviru

Internetový provoz roste, lidé tráví více času doma kvůli koronaviru
, , aktualita
Z důvodu epidemie nemoci COVID-19 se až o desítky procent zvýšil internetový provoz a těží z toho hlavně online hry nebo videoplatformy. Služba pro streamování her Twitch zažívá dokonce skoro dvojnásobný nárůst.
K oblíbeným
reklama
Nový koronavirus představuje obrovský problém pro většinu technologických firem. Výjimkou mohou být některé internetové služby. V mnoha zemích byly uzavřeny školy a omezeny možnosti trávení volného času, spousta lidí je také nucena zůstat v karanténě. To se samozřejmě projevuje delším časem stráveným u obrazovek počítačů, tabletů a mobilních telefonů.
 
 

Fortnite zvyšuje internetový provoz v Itálii

 
Potvrdil to jeden ze světově největších poskytovatelů sítí distribuovaného obsahu – podle společnosti Akamai se internetový provoz zvýšil až o 29 % ve srovnání s průměrem za předchozích 60 dnů. V USA byl zaznamenán nárůst o 19 %, v Indii o 13 % a v Japonsku o 7 %. Akamai byla také jednou z mála společností na burze, která nezažila pád svých akcií, ale naopak zvýšení ceny o 1 %.
 
 
V Itálii, která zavedla jedny z nejrozsáhlejších omezení v Evropě, oznámil národní operátor Telecom Italia nárůst internetového provozu ve své pevné síti až o 70 %. Výslovně přitom zmiňuje, že za zvýšením stojí z velké části „online hry jako Fortnite“, které zabírají mnohem větší šířku pásma než jiné internetové služby. Pokud vezmeme v potaz, že hraním her teď tráví čas značná část italských školáků, není nárůst zase tak překvapivý.
 

Hry, filmy, ale také videokonference

 
Kromě her navíc musíme započítat také služby pro streamování videa, které samy o sobě tvoří značnou část internetového provozu. Kvůli zavřeným kinům a odsunutým premiérám filmů totiž diváci mnohem častěji usedají k Netflixu a podobným službám. Žádný z portálů ovšem zatím nezveřejnil konkrétní čísla o počtu diváků.
 
Zvýšený zájem o hry ovšem potvrzují data z portálu Twitch, který používají ke streamování především hráči. Podle eSports Charts měl Twitch minulý týden v průměru 2,2 milionu diváků najednou, zatímco v únoru a březnu loňského roku to bylo 1,18 milionu diváků. To znamená téměř dvojnásobek. K nejoblíbenějším hrám mezi streamery podle údajů z TwitchTracker patří League of Legends, Fortnite a Grand Theft Auto V.
 
Švédská společnost Telia Carrier, která provozuje jednu z největších světových mezikontinentálních optických sítí, potvrdila v únoru nárůst provozu o 2,7 % a během března očekává ještě vyšší čísla. A dodává, že za nárůstem nestojí jen hry a filmy. Kvůli zrušeným leteckým spojením teď navíc roste potřeba videokonferencí, proto společnosti provozující tyto služby žádají až o pětinásobné navýšení šířky pásma.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek