reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Investice do bezdrátových technologií ve velkých podnicích převažují

11.12.2008, Jan Vítek, aktualita
Investice do bezdrátových technologií ve velkých podnicích převažují
Společnost Motorola Enterprise Mobility (dříve Symbol Technologies) oznámila výsledky průzkumu mezi evropskými podniky, které říkají, že investice do bezdrátové struktury jsou u většiny velkých podniků vyšší než investice do kabelových systémů....
Společnost Motorola Enterprise Mobility (dříve Symbol Technologies) oznámila výsledky průzkumu mezi evropskými podniky, které říkají, že investice do bezdrátové struktury jsou u většiny velkých podniků vyšší než investice do kabelových systémů. V řeči procent je to 54 %.Důvody pro přechod k bezdrátovým technologiím jsou většinou spjaty s potřebou využít mobilní připojení, které kabelové rozvody pochopitelně zajistit nemohou. A celých 88 procent firem očekává, že do tří let bude veškeré jejich síťové vybavení bezdrátové, i když zde se asi myslí koncové připojení a ne hlavní datové rozvody. Abychom zůstali u čísel, tak 76 procent společností již nějakou formu bezdrátové infrastruktury využívá a téměř pětina z nich má „převážně“ nebo „zcela“ bezdrátový systém.

Mluvilo se také o obavách a ty se nejčastěji týkaly bezpečnosti takových sítí a také výkonu. Průzkum byl proveden agenturou Vanson Bourne a data pochází od 400 IT manažerů ze společností s více jak 1000 zaměstnanci. Neúčastnily se však ani zdaleka všechny evropské země. Byly to Spojené království, Francie, Nizozemí, Německo, Itálie, Španělsko a severské země.

Zdroj: TZ Motorola Enterprise Mobility
reklama