Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

INVEX 2004 - HP iPAQ hx4700 získává Křišťálový disk 2004

14.10.2004, Petr Hájek, článek
INVEX 2004 - HP iPAQ hx4700 získává Křišťálový disk 2004
Na veletrhu INVEX 2004 získal Křišťálový disk v kategorii "I. Profesionální hardware" kapesní počítač HP iPAQ hx4700 (ze 3 nominovaných PDA nejvíce zaujal právě on) společnosti Hewlett Packard vystavovaný firmou Sunnysoft, s.r.o.

Tento kapesní počítač přináší jemný displej s rozlišením VGA (480 x 640 bodů) a výkonný procesor Intel XScale PXA270 taktovaný na 624 MHz. Dva rozšiřující sloty - SDIO a Compact Flash Type II dovolují použití jak paměťových karet, tak i specializovaných periferií (GPS, LAN, čtečky čárového kódu, PhotoSmart kamery, FM rádia, TV přijímače atd.).

Jako jediný na trhu tento model nabízí revoluční způsob ovládání pomocí technologie TouchPad (dotykové plošky), obdobně jako známe u notebooku. Široká škála software poskytovaného v základní výbavě zahrnuje např. šifrovací SW, SW pro profesionální práci s PIM Pocket Informant, sadu ClearVue pro práci s dokumenty typu PDF a PPT, či klienty pro využití terminálových služeb. Vysoký výkon a rozlišení displeje předurčuje tento kapesní počítač jako mobilní prostředek profesionálních uživatelů.

Na galavečeru cenu převzal obchodní ředitel vystavující firmy, společnosti Sunnysoft s.r.o., ing. Martin Strouhal se slovy: "Velice nás těší, že porota v tak obsazené soutěži vybrala tento špičkový výrobek. Velice si vážíme úzké spolupráce se společností Hewlett Packard, díky níž máme tu čest tuto novinku návštěvníkům předvádět ve své expozici v hale B, stánek 45."


Zdroj: Invexové tiskové zprávy