www.svethardware.cz
>
>
>
>

InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů

InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
, , aktualita
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
K oblíbeným
reklama
InWin C200 patří mezi Middle-towery a zájemci si ji už mohou pořídit, nebo brzy budou moci pořídit, neboť je oficiálně nabízena na trhu. Určena je především pro ty, kteří potřebují mít ve svém počítači hodně úložného prostoru. Před řadou let přitom bylo běžné, aby skříně nabízely třeba šest nebo i více pozic pro pevné disky plus externí 5,25" a 3,5" zařízení. Dnes už jsou ale na trhu disky s kapacitou, kterou většina uživatelů ani nepotřebuje a řada z nich už nepotřebuje ani žádný pevný disk. Vystačí si pak spíše s 2,5" pozicemi, pokud vůbec, neboť ani ty už nemusí být díky formátu M.2 potřeba. 
 
 
Je tak logické, že moderní počítačové skříně už nenabízí tolik diskových pozic co dříve, ale InWin C200 bude výjimka. Její rozměry jsou 470 x 230 x 518,5 mm a dovnitř ní se vejde až osm pevných disků a dokonce i dvě optické mechaniky nebo jiná 5,25" zařízení. Vedle toho můžeme počítat s velkým vnitřním prostorem pro procesorový chladič a zdroj. 
 
 
Samotná skříň je vytvořena z klasických materiálů - oceli SECC a plastu ABS a pojme základní desky o rozměrech až 12 x 11 palců, které se poněkud volně označují jako E-ATX a pak to jsou ATX, Micro ATX a Mini ITX. 
 
Záslepek tu máme standardních sedm s možností dokoupit Riser Card pro vertikální umístění grafické karty, což ale odpovídá spíše herním skříním, jejichž majitelé mají jakousi potřebu skrz boční okno koukat na svou grafiku a kochat se jí. Maximální délka karet je 400 mm, ovšem to neplatí pro ty ve spodní pozici v případě, kdy ve skříni necháme na svém místě spodní diskovou šachtu. Procesorový chladič může být vysoký až 166 mm a zdroj hluboký až 220 mm. 
 
 
Dále tu máme přední porty ve složení 1x USB 3.1 typ C, 2x USB 3.0 a HD audio. Obrázek nahoře ukazuje umístění šachet, takže je vidět, že pro 3,5" pevné disky tu máme tři šachty po dvou pozicích a další dva disky se pak vejdou do 5,25" pozic. Tím to ale nekončí, protože tu jsou další tři pozice pro 2,5" disky nebo SSD.  
 
Pro chlazení můžeme využít jeden zadní 120mm ventilátor, dva přední 120/140mm ventilátory a pak dva 120mm nahoře. Hmotnost samotné skříně je 7,6 kg. 
 
Co se týče cen a dostupnosti InWin C200, o těch se zatím nic neví. Jak ale bylo uvedeno, C200 už byla oficiálně uvedena na trh, takže by zakrátko měla dorazit do nabídky obchodů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář