www.svethardware.cz
>
>
>

InWin Diey: čínský motýl jako extravagantní počítačová skříň

InWin Diey: čínský motýl jako extravagantní počítačová skříň
, , aktualita
Společnost InWin je ve svých kreacích na téma počítačová skříň stále odvážnější. Pravidelně na veletrzích ukazuje své originální návrhy, které v tomto případě už můžeme počítat spíše za jakousi technologickou módní přehlídku. 
K oblíbeným
reklama
InWin přitom dokáže vytvořit originální skříň s odvážným designem, kterou lze použít v praxi, což může být třeba kroucená Z-Tower nebo kulatý WINBOT. Model Diey už ale jde opravdu za pomyslnou čáru, která definuje hranici použitelnosti a na první pohled by opravdu jen málokdo uhodl, že jde o zařízení pro uložení počítačových komponent. 
 
 
Slovo Diey je přepis mandarínského výrazu pro motýla a tento výběr je naopak vcelku jasný. Máme tu mnohá průhledná a jakoby splývající křidélka, i když stejně bychom tak mohli tento počin připodobnit třeba k borové šišce. 
 
 
To rovněž i s ohledem na to, že ona jednotlivá křidélka se mohou rozevřít, aby odhalila vnitřní konstrukci s počítačovými komponenty. Na první pohled tak může Diey vypadat nesmírně složitě, ale ve skutečnosti to jsou prostě průhledné namodralé panely namontované na čtyři zvedací ramena. Tato ramena jsou přitom opatřena motory, takže pokud je nálada, mohou se zvedat a klesat v imitaci mávajících křídel. Nicméně to nebude jen pro efekt. Je zřejmé, že se přitom musí rovněž rozpohybovat vzduch všude kolem a celkově se přispěje k lepšímu chlazení, jenomže pro to máme i vhodnější způsoby, než jsou mávající kusy plexiskla. 
 
 
Už vůbec pak nepřekvapí ARGB podsvícení pomocí LED, i když nečekaný je integrovaný projektor a také systém umělé inteligence. Ten může podsvícením a pohyby ramen reagovat na okolní pohyb, gesta, hlasové příkazy nebo hudbu. Zde by jistě přišlo vhod i video, ovšem Diey ještě nebyla na CES 2020 plně odhalena, ostatně tento veletrh začne až zítra. Na videa si tak ještě chvíli počkáme. 
 
InWin využije svou Diey především k přitáhnutí pohledů návštěvníků, kteří se pak budou moci podívat i na nové skříně klasického provedení, což budou modely 215, 216 nebo C200 Creator, v jejímž případě byly zmíněny 5,25" pozice. Ano, na dnešních skříních může být už zajímavé i to, že mají externí mechanikové pozice. Dále to bude InWin B1 pro Mini-ITX s vlastním 200W zdrojem s 80 Plus Gold nebo vodní chladiče SR36 a SR24 AiO a ventilátory AJ120 tvořící statický tlak až 2,62 mm vodního sloupce. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik