reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Inženýři z Izraele vymysleli hlavu pro tisk až 1000 stránek za minutu

25.9.2006, Jan Vítek, aktualita
Inženýři z Izraele vymysleli hlavu pro tisk až 1000 stránek za minutu
Dvojice inženýrů z izraelské College of Judea and Samaria zveřejnili výsledek svého výzkumu - tiskovou hlavu na principu inkoustových trysek, která by měla dokázat tisknout až 1000 stránek (nejspíše textu) za minutu. Tisková hlava, pojmenovaná...
Dvojice inženýrů z izraelské College of Judea and Samaria zveřejnili výsledek svého výzkumu - tiskovou hlavu na principu inkoustových trysek, která by měla dokázat tisknout až 1000 stránek (nejspíše textu) za minutu.Tisková hlava, pojmenovaná jako JeTrix, obsahuje 57600 trysek uložených v matici, které dokáží najednou chrlit inkoust a narozdíl od normálních hlav se nepohybují. Pohybuje se pouze papír do správné polohy pod hlavu, která jej celý zakryje a tím je jej schopna potisknout najednou. Zde je tedy rozlišení určeno výhradně počtem trysek.

Vynálezci JeTrixu vidí jeho použití v tradiční podobě - v podnicích, kancelářích, atp. Avšak mají i vizi knihkupectví, kde vám budou schopni na přání vytisknout žádanou knihu, což by dozajisté tradiční podobu knihkupectví značně změnilo. Výběr knih by nebyl limitován prostorem, neexistovalo by slovo vyprodáno - leda kdyby došel papír - a asi už bychom se jen tak nesetkali s výprodejem neúspěšných titulů. Pokud vše půjde dobře, JeTrix by měl být v podobě komerčních produktů k dispozici za dva roky, ale jsou tu evidentní problémy pro vyřešení - tisk sám o sobě sice tak rapidní být může, ale rychlý pohyb papíru a nutnost schnutí inkoustu před zkompletováním tiskoviny jsou dva jasní adepti na potíže.

Zdroj: DailyTech
reklama