www.svethardware.cz
>
>
>

Iomega oznámila ZIP s kapacitou 750MB

Iomega oznámila ZIP s kapacitou 750MB
, , článek
Před pár dny oznámila společnost Iomega konec vývoje třetí generace ukládacích médií ZIP a vypustila externí USB 2.0 mechaniku, která je schopná uložit na jedno médium až 750MB dat. Kapacita je tak třikrát vyšší než u předcházející generace a dokonce vyšší než je tomu u klasických CD.
reklama
Iomega je jednou ze společností vyrábějících alternativní paměťová média a rozhodně za nejrozšířenějšími „cédéčky“ nezaostává, tedy alespoň v kapacitě ne. Třetí generace těchto ZIP médií přináší mnohá vylepšení a Iomega avizuje trojnásobnou kapacitu a dvojnásobnou přenosovou rychlost než tomu bylo u starších verzí. Na druhou stranu je to po dlouhé době pokrok v této oblasti a nebýt jeho, tak by se mohla společnost o své místo na trhu obávat.

V současné době je k dispozici externí mechanika, kterou lze připojit na USB 2.0, později na podzim bude vypuštěna i varianta pro FireWire. Nová 750MB ZIP média přicházejí s novým softwarem, jenž pomáhá uchránit a zabezpečit citlivá data.

„Po dlouhý čas nás uživatelé závislí na ZIP mechanikách žádali po zvýšení kapacity,“ řekl Werner Heid, prezident a výkonný ředitel společnosti Iomega. „750MB mechanika ZIP tuto potřebu uspokojí a navíc dává uživateli podstatně vyšší výkon.“

ZIP je již po dlouhou dobu poměrně významným médiem, které spojuje jednoduchý záznam a přepis dat, známý u disket, a vysokou kapacitu, která se nyní rovná CD. Zvýšená kapacita na 750MB je pro zálohovací účely dostačující a nyní je podstatně zvýšená i rychlost. Přenosová rychlost této nové generace ZIP činí až 7,5MB/s, což lze přirovnat k rychlosti CD-RW mechaniky 50x50x50x. Připojení přes USB 2.0 tyto rychlosti umožňuje i pro externí zařízení.

Nová generace této periferie, představené v březnu roku 1995, je podporována operačními systémy MacOS a Windows a je zpětně kompatibilní s 250MB variantou a 100MB „read-only“ verzí. Nová 750MB modifikace přináší zabezpečení heslem již ve firmwaru a obsahuje software Automatic Backup pro automatickou zálohu a Iomega Sync pro synchronizaci dat na více počítačích.

Jak již bylo řečeno, dnes je dostupná pouze mechanika pro USB 2.0, kterou získáte za cenu kolem US$180. V září bude na Apple Expo v Paříži představena i FireWire varianta za cenu kolem US$200 a ještě na podzim pak interní ATAPI za US$149,95. Jedno 750MB médium stojí kolem $12,49 za kus, 250MB disk získáte za $10,69 a nejmenší 100MB verzi za cca $8,99.

reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře