www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

IT firmy po Brexitu v Británii zdražují, nyní Microsoft až o 22 %

IT firmy po Brexitu v Británii zdražují, nyní Microsoft až o 22 %
, , aktualita
Britští občané se musí připravit na to, že jimi odsouhlasený Brexit bude mít brzy stále více následků, které jsou dané výrazným poklesem hodnoty libry. Po firmách jako HP či Dell se nyní ozval i Microsoft.
K oblíbeným
reklama
Britská libra zažila ihned po Brexitu výrazný otřes, na který ihned reagovali významné IT firmy. Společnost Dell už brzy v červenci ohlásila, že zvedá ceny svých produktů o 10 procent, a to v reakci na nové 31leté minimum libry vůči dolaru. To je celkem logické vzhledem k tomu, že Dell účtuje ceny v dolarech a ty posílily vzhledem k libře, ale i k jiným měnám v regionu EMEA. Jiné firmy jako HP zaujaly vyčkávací postoj, zda přeci jen snad nebude pokles hodnoty libry přechodný, ale ten se spíše prohloubil. Snad za to může i fakt, že Britové si se samotným procesem odchodu z Evropské unie nevědí moc rady, což nevzbuzuje důvěru.

Reagoval také výrobce telefonů OnePlus, který už 11. července zdražil svou tehdejší horkou novinku OnePlus 3 z 309 na 329 liber. I on se odkazoval na stále nižší hodnotu libry vůči dolaru. Jak ukazuje tento graf, hodnota libry vůči euru postupně klesala již s blížícím se referendem, aby se nakrátko vyhoupla před vyhlášením výsledků a pak už následoval jen prudký pokles. Goldman Sachs tehdy varovali, že libra je na cestě pod hodnotu 1,20 dolaru, což už je dávno překonáno.

Nyní se ozval i samotný Microsoft, který už nevyčkává a rovnou oznamuje, že bude zdražovat. Zákazníci v Británii se musí připravit na to, že od 1. ledna bude platit nový ceník, který má "srovnat ceny softwaru a cloudových služeb napříč regionem EU/EFTA". Microsoft nezapomněl dodat, že podobné úpravy provedl dříve v tomto roce také v Norsku a ve Švýcarsku.

Podniky budou platit za software nově o 13 procent více, dále se rovněž podnikům zvýší ceny cloudových služeb a to rovnou o 22 %, ale Microsoft i tak říká, že v této oblasti zůstane cenově vysoce konkurenceschopný. Je ale důležité zdůraznit, že pokud už má některá firma s Microsoftem smlouvu na poskytování softwaru a služeb, ceny se po dobu její platnosti upravovat nebudou. Běžných spotřebitelů se zdražování zatím netýká, respektive se jich to netýká v tomto firemním oznámení, takže není vůbec vyloučeno, že Microsoft služby pro ně také zdraží a také od příštího roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář