www.svethardware.cz
>
>
>
>

Italskému Amazonu unikly ceny a specifikace Ryzenů 5 3600XT a 9 3900XT

Italskému Amazonu unikly ceny a specifikace Ryzenů 5 3600XT a 9 3900XT
, , aktualita
Italský Amazon se postaral o únik dat ohledně nových Ryzenů XT. Ty se objevily v nabídce obchodů a obchod tak prozradil některé specifikace i ceny připravovaných procesorů. Máme i datum uvedení.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že AMD chystá nové procesory AMD Ryzen s přídomkem XT (Matisse Refresh), které přinesou o něco vyšší takty. Díky italskému Amazonu, kterému unikly informace o připravovaných procesorech, nyní máme další střípky do celé skládačky. konkrétně se na jeho webu objevily dvě stránky k procesorům AMD Ryzen 5 3600XT a Ryzen 9 3900XT. Nyní víme, že by se procesory měly oficiálně představit 16. června a do prodeje půjdou 7. července.
 
AMD Ryzen logo
 
Podle těchto úniků by nový Ryzen 5 3600XT měl mít nadále 6 jader a podporu 12 vláken, nebude chybět ani 35 MB cache (L2+L3) a chladič Wraith Spire. Zatímco základní takt nebyl zveřejněn, Boost by měl povyskočit na 4,5 GHz (u Ryzen 5 3600X je to 4,4 GHz). Pokud jde o cenu, obchod uvádí 285 EUR (7600 Kč s DPH).
 
Druhým uniklým procesorem je Ryzen 9 3900XT. Jde o 12jádrový procesor schopný zpracovat až 24 vláken najednou, vybaven je pak 70 MB cache paměti. V jeho případě Boost povyskočil ze 4,6 GHz (9 3900X) na 4,7 GHz. Tyhle takty jsou tak u obou procesorů zhruba o 2 % vyšší než u předchozích verzí. U Ryzenu 9 3900XT uvedl prodejce cenu 570 EUR (15200 Kč s DPH). Obě dvě stránky už z italského Amazonu zmizely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek