www.svethardware.cz
>
>
>
>

Italskému Amazonu unikly ceny a specifikace Ryzenů 5 3600XT a 9 3900XT

Italskému Amazonu unikly ceny a specifikace Ryzenů 5 3600XT a 9 3900XT
, , aktualita
Italský Amazon se postaral o únik dat ohledně nových Ryzenů XT. Ty se objevily v nabídce obchodů a obchod tak prozradil některé specifikace i ceny připravovaných procesorů. Máme i datum uvedení.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že AMD chystá nové procesory AMD Ryzen s přídomkem XT (Matisse Refresh), které přinesou o něco vyšší takty. Díky italskému Amazonu, kterému unikly informace o připravovaných procesorech, nyní máme další střípky do celé skládačky. konkrétně se na jeho webu objevily dvě stránky k procesorům AMD Ryzen 5 3600XT a Ryzen 9 3900XT. Nyní víme, že by se procesory měly oficiálně představit 16. června a do prodeje půjdou 7. července.
 
AMD Ryzen logo
 
Podle těchto úniků by nový Ryzen 5 3600XT měl mít nadále 6 jader a podporu 12 vláken, nebude chybět ani 35 MB cache (L2+L3) a chladič Wraith Spire. Zatímco základní takt nebyl zveřejněn, Boost by měl povyskočit na 4,5 GHz (u Ryzen 5 3600X je to 4,4 GHz). Pokud jde o cenu, obchod uvádí 285 EUR (7600 Kč s DPH).
 
Druhým uniklým procesorem je Ryzen 9 3900XT. Jde o 12jádrový procesor schopný zpracovat až 24 vláken najednou, vybaven je pak 70 MB cache paměti. V jeho případě Boost povyskočil ze 4,6 GHz (9 3900X) na 4,7 GHz. Tyhle takty jsou tak u obou procesorů zhruba o 2 % vyšší než u předchozích verzí. U Ryzenu 9 3900XT uvedl prodejce cenu 570 EUR (15200 Kč s DPH). Obě dvě stránky už z italského Amazonu zmizely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek