22.2.2019, Jan Vítek, aktualita

Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 

reklama
. | od: snajprik (790)  23.2.20196:52
Rusi Čina i USA vyvinuli postavili aj poslali svoje rakety, ale izrael? Mať 86 milionov tak si tiež môžem cez rusov poslať družicu na mesiac a už by aj slovaci dobili mesiac :D Podla mňa ak si to sami nezostrojili to sa potom nepočita.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Re: . | od: komplikatornemamozek (161)  23.2.201919:21
Mohl bys už držet hubu, ty imbecilní čoboláku? Z tvých žvástů v poslední době tak akorát bolí hlava. Oni nemají ambice vyvíjet nosnou raketu, ale prozkoumat měsíc. Že je někdo vytáhne na orbitu, je naprosto nepodstatné. Ty kdybys měl 86 milionů, tak pošleš velké hovno, ty bačo, protože bys něco takového jako Beresheet nepostavil. A není to družice, ale ­"loď­" s přistávacím modulem, ty kretene. Space X je vynese jen na orbitu, k měsíci se Beresheet dostane sám. Takže ano, ono se počítá, ty blbe. Snad si ty hovado nemyslíš, že postavit něco takového je jednoduché, bačo.

P. S.
Je to soukromá iniciativa, takže nemají k dispozici rozpočet jako NASA, trotle.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
. | od: snajprik (790)  22.2.201913:37
Americká raketa s Ameriky aj sa vyvíjal a skladal v Amerike , čo je natom izraelské? Peniaze?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Re: . | od: Jan Vítek (2865)  22.2.201913:52
Že by Beresheet?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (418)  23.2.20197:43
Tak kdybychom to měli brát doslova, tak na měsíci byly sice Američani první, ale dostali je tam Němci, konkrétně Wernher von Braun :­) Navíc USA docela často skáčou jak Izrael píská a musíte být s USA za dobře, aby vám tam něco povolili poslat z jejich území. A o peníze jde především, SpaceX dokážou poslat na orbitu i auto za ­"babku­" Tenhle závad dříve vysál USA i SSSR do mrtě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.