www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD

Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
, , aktualita
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
K oblíbeným
reklama
Non-fungible token (NFT) sice mnohým lidem moc neříká, jde ale o stále populárnější metodu prodeje digitálních děl, která mohou mít pro mnohé velmi vysokou hodnotu. Nyní tu máme např. prodej prvního tweetu, který napsal zakladatel Twitteru Jack Dorsey 21. března 2006. Šťastný majitel získá digitální certifikát o vlastnictví, příp. další metadata.
 
Jack Dorsey
Jack Dorsey, autor: Ryan Lash / TED [CC BY-NC-ND 2.0], přes Flickr
 
NFT využívá k zápisu vlastnictví technologie blockchainu, na které jsou postaveny i kryptoměny. Takový tweet může být zajímavou finanční investicí díky své sentimentální hodnotě. Přestože je to digitální věc, může být podobně tak cenný, jako jsou některé kartičky s basketbalisty, autogramy a jiné věci. Tweet se nabízí na platformě Valuables a prozatím je maximální příhoz ve výši 2,5 mil. USD (55,7 mil. Kč). To bude znamenat i slušnou provizi pro platformu, která si bere 5 %, což by znamenalo asi 2,8 mil. Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel prodal více procesorů, ale výhled není tak dobrý Intel prodal více procesorů, ale výhled není tak dobrý
Společnost Intel zveřejnila zprávu o svých nejnovějších finančních výsledcích. Za první letošní kvartál dokázala utržit 18,6 miliardy dolarů, přičemž prodej procesorů rostl. Na druhou stranu tu jsou ale otázky nad dalším obdobím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Objevil se zapomenutý Radeon RX 6900 XTX s vodním chladičem Objevil se zapomenutý Radeon RX 6900 XTX s vodním chladičem
V minulém roce před vypuštěním nových Radeonů RX 6000 na trh jsme slyšeli o tom, že by měla nastoupit také verze XTX, ovšem Radeonu RX 6800. Namísto ní přišel RX 6900, ale nyní tu máme ještě něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PCMag: je pronájem scalpovacího bota záruka možnosti koupě grafické karty? PCMag: je pronájem scalpovacího bota záruka možnosti koupě grafické karty?
Server PCMag vyzkoušel využít zbraň, kterou obvykle disponují scalpeři pro účel hromadného nákupu těžko dostupného zboží, které pak sami nabízí s přirážkou. Jde tu o pronájem internetového bota. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tenstorrent s Jimem Kellerem ve vedení využije RISC-V pro své AI SoC Tenstorrent s Jimem Kellerem ve vedení využije RISC-V pro své AI SoC
Jim Keller odešel z Intelu do společnosti Tenstorrent a hlásil, že chce tvořit budoucnost hardwaru. Nyní je zřejmé, že do této představy spadá architektura RISC-V kterou tato firma hodlá využít pro svá AI SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store nově nabízí aplikace, a to včetně dalšího herního obchodu Epic Games Store nově nabízí aplikace, a to včetně dalšího herního obchodu
Obchod Epic Games Store ohlásil podporu aplikací, mezi něž se zařadí různý placený i neplacený software. Do nabídky patří dokonce i další herní obchod, a sice itch.io, v němž si budeme moci kupovat zvláště indie tituly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře