reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jack Dorsey končí jako CEO Twitteru, nahradí ho Parag Agrawal

30.11.2021, Milan Šurkala, aktualita
Jack Dorsey končí jako CEO Twitteru, nahradí ho Parag Agrawal
Zakladatel sociální sítě Twitter, Jack Dorsey, zde po 16 letech končí. Opouští nynější roli CEO společnosti a v příštím roce i představenstvo. Ve funkci ho nahradí 37letý Parag Agrawal, dlouholetý zaměstnanec společnosti.
Jak se v posledních dnech naznačovalo, tak se i stalo. Jack Dorsey, který je jedním ze zakladatelů sociální sítě Twitter, zde opravdu končí. Založil ji spolu s dalšími třemi lidmi před necelými 16 lety a dnes cítí, že vedení společnosti jejím zakladatelem se pro ni stává limitujícím. V poslední době tak pracoval na tom, aby dobře fungovala i poté, co bude odstřižena od zakladatelů firmy. Dokonce si i rýpnul do Facebooku (resp. dnes Mety), kde to dle něj vypadá, že bude Mark Zuckerberg navždy zakořeněný.
 
Jack Dorsey
Jack Dorsey, autor: TED Conference, CC BY-NC-ND 2.0, přes Flickr
 
Dorsey zůstane ještě v představenstvu, kde mu končí mandát v květnu příštího roku. Do role předsedy představenstva se dostane Bret Taylor, který pracuje také jako prezident a COO společnosti Salesforce, v této roli nahradí Patricka Pichetta. CEO Twitteru se pak nově stane 37letý Parag Agrawal, který do firmy nastoupil v roce 2011 a od roku 2017 působil jako CTO. Pracoval také na výzkumných pozicích v Microsoftu, Yahoo nebo AT&T. 
 
 
Zajímavostí, která koluje na Twitteru, je také to, kolik Indů nyní vede obří americké společnosti. Vedle Agrawala v Twitteru tu máme např. další osobnosti, jako jsou Sundar Pichai (Google), Satya Nadella (Microsoft), Arvind Krishna (IBM), Shantanu Narayen (Adobe) nebo Raghu Raghuram (VMWare).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama