JaguarBoard: x86 konkurence pro Raspberry Pi

JaguarBoard: x86 konkurence pro Raspberry Pi
, , aktualita
Malé základní desky pro amatérské vývojáře, stavitele počítačů a vůbec hračičky jsou velice populární a mezi jejich výrobce se snaží prosadit další s modelem JaguarBoard. Ten je však založen na procesoru typu x86 od Intelu.
K oblíbeným
reklama
JaguarBoard má za cíl vytvořit konkurenci pro desky typu Raspberry Pi, které jsou ovšem obvykle založeny na procesorech s architekturou ARM. Tentokrát jde ovšem o x86 a konkrétně již starší Intel Atom Z3735G (Bay Trail), což je čtyřjádrový model s taktem 1,33 až 1,833 GHZ a 2 MB L2 cache.

Tato deska je tedy určena pro ty, kteří nemají zkušenost s vývojem aplikací pro ARM a raději zůstanou u x86. Pochopitelně také bude možné instalovat systémy Microsoft Windows včetně moderních Windows 10, ale pak také linuxové Ubuntu, Debian nebo také Android. Vedle procesoru Atom nám JaguarBoard nabídne 1 GB paměti DDR3L, dále slušných 16 GB paměti eMMC, tři USB 2.0, 10/100Mbps Ethernet, výstup HDMI 1.4, socket SDIO 3.0, dva sériové COM, čtyři piny GPIO a audio konektory pro sluchátka/výstup a mikrofon.

Kampaň již byla úspěšně financována, a tak je nyní už jen na samotných tvůrcích, aby dostali JaguarBoard na trh. Lidé, kteří se zapojili do kampaně, získají svůj kus již od 45 USD a nyní si můžete zamluvit už jen verzi deluxe za 65 USD, k níž dostanete také USB hub a 16GB kartu. Navíc nebudete muset moc dlouho čekat, neboť rozeslání zamluvených JaguarBoard je plánováno ještě na tento měsíc.

Zdroj: Kickstarter
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek