www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jak chce Microsoft i nadále přitahovat nové uživatele k Windows 10?

Jak chce Microsoft i nadále přitahovat nové uživatele k Windows 10?
, , aktualita
Windows 10 má už přes 300 miliónů uživatelů a jejich počet stále roste vyrovnaným tempem. Ale blíží se konec bezplatného upgradu a tak se nabízí otázka, jak chce Redmond lákat nové uživatele k Windows 10.
K oblíbeným
reklama
Tradičně dobře informovaná Mary Jo Foleyová ze ZDNetu soudí, že hlavním tahákem mají být funkce jako je Continuum, Windows Hello a Windows Ink, nové funkce Cortany a poměrně značný důraz na bezpečnost v nových verzích Windows 10. Zejména se čeká hodně od funkce Windows Ink, ale to současně nutně znamená přesvědčit výrobce hardwaru, aby dodávali zařízení schopná tuto funkci využívat.

Windows Ink rozhodně nabízí velice zajímavé možnosti práce dotykovým perem s počítačem, ale nutně vyžaduje podporu na straně hardwaru (dotykový displej a podporu stylusu). Pokud bude tahle podmínka splněna, budou možná mít desítky další dost zajímavé lákadlo. Třeba půjde o velkou změnu práce s počítačem a tabletem, což si myslím já, možná zůstane funkce někde na okraji pozornosti zákazníků.

Nicméně si netroufnu odhadovat, nakolik je samotná podpora práce se stylusem velkým lákadlem v souhrnu, ale myslím si, že určitě může aspoň některé potenciální uživatele přilákat. Zejména ty se starším hardwarem, kteří dosud používají Windows 7. Když už uvažovat o upgradu, tak proč rovnou ne o podpoře dotyků a stylusu (zejména to platí pro notebooky a konvertibilní zařízení)?

Pak je tu podle Foleyové balík bezpečnostních funkcí, které by měly zaujmout hlavně podnikové administrátory IT. Jde zejména o tyto funkce:
  • Windows Hello podporuje biometrii a multifaktorovou autentizaci.
  • Credential Guard chrání identifikační údaje uživatelů.
  • Device Guard umožňuje lepší kontrolu aplikací a dává administrátorům lepší kontrolu nad tím, co běží v rámci organizace.
  • Enterprise Data Protection pomáhá chránit podniková data před náhodnými úniky.
  • Windows Defender Advanced Threat Protection pomáhá detekovat a reagovat na narušení bezpečnosti pomocí senzorů chování a na cloudu založenou analytikou.


Zdroj: Microsoft


Anniversary Update už zřejmě přinese funkci Enterprise Data Protection, která šifrováním na úrovni souborů odděluje soukromé a firemní aplikace a data. Nedávno představená funkce Windows Defender Advanced Threat Protection bude zřejmě k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Podle Redmondu jsou přitom desítky mnohem bezpečnější než stále dominantní sedmičky (viz obrázek).

Microsoft prý také tlačí na výrobce mobilních telefonů, aby využívali funkci Continuum. Otázkou ale je, jestli by to nakonec nechtělo v mobilech používat čipy Intelu, kvůli kompatibilitě s aplikacemi pro instrukční sadu x86. Jenže tuhle možnost už zmrazil samotný Intel, který zastavil práce na mobilních Atomech. Mohou je v mobilních telefonech nahradit procesory Core M z rodiny Skylake?

Celkově toho Windows 10 letos nabídnou hodně zajímavého jak pro domácí, tak pro firemní uživatele. Bezpečnostní funkce určitě neujdou pozornosti podnikových informatiků a mohou být motivací pro jejich konečné rozhodnutí o upgradu. Bezpečnostní funkce přitom rozhodně nejsou zajímavé jen na desktopu, ale i na mobilních zařízeních.

Novinek je tedy celá řada a teď musí Microsoft čekat, jestli se nárůst podílu Windows 10 udrží na vzestupné trajektorii i v druhé polovině letošního roku. Našlápnuto určitě nemá špatně.

Zdroj: ZDNet
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek