reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Jaká se chystá budoucnost pro GPU od ATi? Dle analytika ATR bledá

, , aktualita
Jaká se chystá budoucnost pro GPU od ATi? Dle analytika ATR bledá
Po dokončení spojení obou firem, tedy AMD a ATi, je celkem pochopitelné, že se patřičně přizpůsobily i jejich roadmapy a vůbec plány do budoucna. Objevují se i nové zprávy o jednotlivých čipech, které v sobě budou zahrnovat procesor i grafické...
Jaká se chystá budoucnost pro GPU od ATi? Dle analytika ATR bledá
Po dokončení spojení obou firem, tedy AMD a ATi, je celkem pochopitelné, že se patřičně přizpůsobily i jejich roadmapy a vůbec plány do budoucna. Objevují se i nové zprávy o jednotlivých čipech, které v sobě budou zahrnovat procesor i grafické jádro. Nyní však Doug Freedman, analytik z American Technology Research, přišel s názorem, že pro firmu bude nadále nevýhodné, ba přímo neudržitelné dále soupeřit na poli samostatých grafických řešení, a tak se z této oblasti stáhne a bude dále pokračovat právě s čipy CPU+GPU v jednom (samozřejmě kromě samostatných CPU).


Analytika k tomu vede přesvědčení, že podíl na trhu pro grafické čipy ATi bude limitován podílem procesorů AMD, který nebude velký. Grafická jádra budou prostě blíže spjata s technologií AMD, čímž se dostanou oproti nezávislým výrobcům do nevýhody. Momentálně je multi GPU technologie CrossFire od ATi podporována čipovými sadami od ATi, Intelu a VIA, zatímco nVidia SLi podporují pouze vlastní čipové sady, avšak do budoucna se takový trend rozhodně nepředpokládá. Celkově se tedy jedná spíše o marketingový problém. Je jasné, že Intel ani nVidia se dále do podpory konkurenčních grafických řešení nepohrnou, což nastiňuje zajímavou situaci.

Zdroj: X-Bit Labs
reklama
reklama
reklama