www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaké budou Windows 10 21H1? Spíše menší aktualizace

Jaké budou Windows 10 21H1? Spíše menší aktualizace
, , aktualita
Pokud od operačního systému chcete, aby alespoň nějak fungoval, pokud možno ničím neotravoval a ve své nové verzi se nijak výrazně nezměnil, máme tu dobrou zprávu. Microsoft si toho pro letošní první velkou aktualizaci desítek nechystá moc.
K oblíbeným
reklama
Systém Windows 10 21H1, jak můžeme nejbližší chystanou verzi nazývat, má být v podstatě založen na funkčních novinkách, které představila už verze 2004 vypuštěná do světa loni na jaře. Ostatně jste si sami mohli všimnout, jak málo se v posledních měsících informovalo o novinkách, které se mají chystat pro budoucí verze systému a to by se také mělo odrazit v její reálné nabídce. 
 
 
I dle blogu na techcommunity.microsoft.com se toho moc dít nebude, pokud jde o Windows Hardware Compatibility Program a spíše si tedy můžeme přečíst o tom, že tu nebudou vůbec žádné změny. To znamená, že z hlediska kompatibility ovladačů nebude třeba nic řešit a to, co fungovalo se systémem verze 2004 či snad ještě staršími, by mělo bez problémů fungovat dál a to značí, že lze očekávat i celkově méně problémů s nástupem nové verze Windows 10. 
 
V ostatních ohledech se také nemluvilo o nových zásadních funkcích, a tak je možné, že nové Windows 10 ve skutečnosti přinesou spíše jen soubor optimalizací, oprav chyb a menších dílčích vylepšení a zkrátka půjde o takový půlroční service pack. 
 
Nejbližší nová verze by ale mohla představovat jen onen pověstný klid před bouří, neboť Microsoft si chystá velkou aktualizaci označovanou za Windows 10 Sun Valley, která asi nepotěší všechny ty, kteří spoléhají na status quo v případě grafického uživatelského rozhraní. Verze Sun Valley by tak mohla dorazit na podzim. GUI by se mohlo celkově "zakulatit", čili můžeme očekávat oblé rohy oken a rámečků, opět přepracované Start menu s novými živými dlaždicemi a podobně. 
 
 
Mnohé by ale jistě zajímalo spíše to, co a zda vůbec něco Microsoft udělá s dlouhodobě schizofrenním nastavením systému, které se dělí na nové Nastavení a staré Ovládací panely. Ale to ještě uvidíme, zda i to bude patřit do zbrusu nového GUI, na to je dnes ještě brzy.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala