reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Jaké důvody se skrývají za koupí Maxtoru Seagatem?

, , aktualita
Jaké důvody se skrývají za koupí Maxtoru Seagatem?
Před pěti lety svět oblétla zpráva, že firma Maxtor koupila společnost Quantum, čímž se stala v té době největším výrobcem pevných disků. V IT světě se ale věci mění rychle a tak byl nedávno samotný Maxtor koupen pro změnu firmou Seagate...
Před pěti lety svět oblétla zpráva, že firma Maxtor koupila společnost Quantum, čímž se stala v té době největším výrobcem pevných disků. V IT světě se ale věci mění rychle a tak byl nedávno samotný Maxtor koupen pro změnu firmou Seagate poté, co se dostal do finančních ztrát a zaznamenal i problémy s kvalitou svých výrobků.Vrchní výkonný pracovník Seagate, Bill Watkins, se v interview Computer Worldu svěřuje s detaily o koupi. Seagate, nyní jednička ve výrobě pevných disků, měl o Maxtor zájem hlavně kvůli jeho lepším schopnostem vytvořit záznamová média další generace a potom tu byla pochopitelně i snaha zvýšit tržby. Na druhou stranu si ale u Seagatu chtějí ponechat vlastní roadmapu, tedy alespoň prozatím.
"Vezmeme si jejich budovy a zařízení, vybavíme je naší infrastrukturou a převezmeme jejich zákaznickou základnu. Využívají hodně stejného vybavení, ale mají lepší předpoklady ve výroby médií se svislým záznamem," řekl v rozhovoru pan Watkins. Magnetická média, tedy v našem případě pevné disky, se svislým záznamem nemají magnetické póly bitů vodorovně s plotnou disku, ale kolmo na ni, čímž získávají velkou výhodu v daleko větší hustotě záznamu a tím i větší kapacitě. Problémem může být nutnost značně zkrátit vzdálenost mezi čtecí a zapisovací hlavou a povrchem média. Jiná firma zabývající se implementací svislého záznamu - japonská Hitachi - se již dříve v tomto roce nechala slyšet, že dosáhla hustoty záznamu skoro 30GB na čtvereční palec, což znamená třeba možnost vyrobit 1TB 3,5" pevný disk.

Seagate tak společně s materiální základnou získal i velmi důležité know-how, reprezentující například skupina pracovníků Maxtoru vyvíjející nové experimentální typy pevných disků - tzv. enterprise-class, kombinující osvedčené technologie s nejmodernějšími výkřiky techniky.

Zdroj: XBit Labs, ComputerWorld
reklama
reklama
reklama
reklama