Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jana Faitová

Vše od autora | Jen články a recenze

Telenor zprovoznil lokální internetové stránky

Telenor, přední evropská telekomunikační společnost, dnes zahájila na adrese...
27.8.2001, Jana Faitová

Prima.mobil – logo na mobil za 2,- Kč

Server Mobil.cz představil koncem srpna stránky Prima.mobil (http://prima.mobil.cz)...
27.8.2001, Jana Faitová

Cenoví všeználkové – aneb srovnání cenových rádců

Zhruba asi před půl rokem se na internetové síti objevila první webová stránka, která se zaměřila na srovnávání cen prodejců výpočetní techniky. Od té doby se začaly objevovat další, jako houby po dešti. Která z nich je ta nejlepší? Která Vám poskytne nejvíce užitečných informaci?
16.8.2001, Jana Faitová1

Aktuální cenové zpravodajství pro 33. týden

Kurs dolaru je dlouhodobě příznivý, a tak se i tento týden většinou zlevňovalo. Zbystřit by měli příznivci „rychlých koní“ - největším propadem cen se totiž mohou pochlubit Pentia 4 a nejrychlejší Athlony.
14.8.2001, Jana Faitová1

Výherci soutěže se 100MEGA DISTRIBUTION s.r.o. a Hewlett Packard

Pro začátek trošku statistik: soutěže se tentokráte zúčastnilo 323 čtenářů, správných odpovědí došlo 122. Příjemně překvapen tedy byl každý šestý z těchto! A kdo jsou tedy ti šťastlivci?
9.8.2001, Jana Faitová10

Aktuální cenové zpravodajství pro 32. týden

Dnes začnu poděkováním za příznivé kritiky u minulého článku. Na oplátku mám dnes, kromě tradičních, novinky o společnosti Fujitsu. Jen pro úplnost ještě krátké info o vývoji dolaru: ten se již pár týdnů pohybuje na relativně nízké úrovni a ani minulý týden tento směr neporušil.
8.8.2001, Jana Faitová2

Aktuální cenové zpravodajství pro 31. týden

Dolar začátkem minulého týdne mírně stoupal, ke konci týdne však naopak suverénně sílila koruna. Na trhu doznívá velké zlevňování pamětí z minulého týdne. I ceny ostatních komponent vytrvale, mírně klesají.
1.8.2001, Jana Faitová5

Aktuální cenové zpravodajství pro 30. týden

Dnes ráno, ještě před tím, než jsem začala psát tento článek, jsem dostala zaručenou :o) zprávu, že ceny pamětí spadly až o 85%!!!
24.7.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 29. týden

Začnu již tradičně shrnutím vývojových tendencí dolaru vůči koruně za minulý týden. Pro tentokráte se jedná o velký pokles, neboli posílení naší měny vůči dolaru. To by mělo, čistě teoreticky, znamenat zlevňování…

18.7.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 28. týden

Dolar se celý minulý týden držel na relativně vysoké úrovni oproti koruně. Slevám tedy příliš nepřál. Přesto ceny, alespoň v některých oblastech, klesaly. Ne sice tak, jak bylo v posledních týdnech zvykem, ale přeci. Malý pohyb cen byl také způsoben předešlým krátkým týdnem, kdy někteří prodejci dokonce vytvořili ceník platný i pro tento týden.
11.7.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 27. týden

Kurs dolaru minulý týden spíše klesal a až na samotném konci týdne se směr vývoje obrátil. Ceny komponent také převážně klesaly. Nejvýraznější změny jsou u procesorů a pamětí, ale také mainboardů a grafických karet.
2.7.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 26. týden

Kurs dolaru celý minulý týden s většími či menšími úspěchy stoupal. Téměř na sklonku týdne však prudce klesl a dostal se tak pod úroveň, na které týden započal. Zajímavý je pokles cen pamětí a AMD procesorů, ale i novinky, které se objevily u pevných disků a monitorů.

28.6.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 25. týden

Dolar celý minulý týden klesal a tak i obchodníci s lehkým svědomím zlevňovali. Nejvíce paměti (a to jak SDR, tak i DDR a RIMM).
19.6.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 24. týden

Pro tentokrát je největší změnou zdražování SDRAM pamětí. Na trhu se také objevují noví „závodníci", a to na poli procesorů. Velký propad cen AMD procesorů.
12.6.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 23. týden

Dolar v minulém týdnu oproti koruně mírně posiloval. Ceny však spíše padaly - další, pro zákazníky příjemné, zlevňování pamětí a některých procesorů.
5.6.2001, Jana Faitová

Pozadí "paměťové" aférky + aktuální cenové zpravodajství pro 22. týden

Tentokráte jsem pro Vás cenové porovnání vylepšila. Řeč nebude jen o samotných procentuelních změnách jednotlivých počítačových komponent tak, jak se hýbaly v cenících tuzemských prodejců na tento týden. A již vůbec se nezmíním o kurzu :-)...

29.5.2001, Jana Faitová8

Aktuální cenové zpravodajství pro 21. týden

Kurs dolaru celý minulý týden klesal. Více méně v návaznosti na to klesaly i ceny PC komponentů. Nejvíce DDR pamětí a také LCD monitorů. Tyto však ani ne tak v důsledku kursu, jako spíše z důvodu obchodní politiky a strategie.
22.5.2001, Jana Faitová2

Kdo si zasloužil grafickou kartu ATI? - Vyhodnocení SOUTĚŽE

Přednedávnem jsme vylosovali výherce soutěže o grafickou kartu ATI (byla hlavní výhrou) pořádanou ve spolupráci s firmou 100Mega. Pokud jste ovšem neměli štěstí při losování mohli jste ještě podpořit své šance zasláním sloganu, vyjadřujícím pocit z karet tohoto světového výrobce. Pokud Vás tedy zajímá vítězný slogan...
18.5.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 20. týden

V tomto týdnu kralují změnám v cenách paměti a procesory (ostatně jako téměř kdykoli předtím). Např. DDR zlevnily oproti minulému týdnu více než o 10%. Od začátku roku pak sleva činí přes 70%! Proto nás tato markantní změna zaujala a můžete se již těšit na grafické znázornění (a nejen pro paměti)...
14.5.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 19. týden

Na českém trhu se v cenících pro tento týden opět zlevňovalo. Nejzajímavější změnou oproti minulému týdnu je bezesporu nabídka Intelu, který sice své nové procesory P4 nezlevnil, za to k nim dostanete něco navíc...
9.5.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 18. týden

Kurs dolaru celý minulý týden posiloval, ceny přesto opět spíše klesaly. Velmi zajímavě se do cen Pentium 4 procesorů promítla obchodní politika Intelu. Zlevnění vypadá velmi slibně. Také DDR paměti zaznamenaly velký cenový propad.
3.5.2001, Jana Faitová1

Aktuální cenové zpravodajství pro 16. týden

Minulý týden byl ve znamení růstu kurzu dolaru. Ceny jsou však nevyzpytatelné a oproti minulému týdnu naopak klesaly. Nejvíce u pamětí (např. DDR a SDR SDRAM), procesorů (Intel) a některých grafických karet.
18.4.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 15. týden

Hodnota dolaru za poslední týden poklesla o cca 2%, reakcí na tuto změnu bylo globální zlevňování na trhu počítačových komponent. Zlevňovaly dokonce i SDRAM moduly, které měly v poslední době spíše opačně tendence, a to dost výrazně. Zajímavé jsou i slevy některých harddisků a LCD monitorů.
10.4.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 14. týden

Kurs dolaru za minulý týden mírně posílil, a to o 2,5 %. Ceny komponent se ovšem tímto trendem nikterak „neřídily“ a paradoxně mírně poklesly. Jedinou již pravidelnou výjimkou jsou paměti. Konkrétně SDRAMy. Ceny nižších a nejvyšších kapacit se příliš neměnily. Nejvíce podražily SDR paměti středních kapacit.

4.4.2001, Jana Faitová5
HAMOUN – jedinečný způsob jak nejlépe nakoupit

HAMOUN – jedinečný způsob jak nejlépe nakoupit

Dobrá rada nad zlato – staré české přísloví, které určitě ví o čem mluví… Už Vám někdy někdo opravdu dobře poradil zadarmo? Možná ano, nejspíš dobrý přítel… Dokážete si však představit cizího člověka, který vynaloží spousty energie, aby Vám dobře poradil a nic za to nechtěl? Říkáte blázen? Já říkám HAMOUN!
27.3.2001, Jana Faitová9

Aktuální cenové zpravodajství pro 13. týden

Minulý týden se kurs dolaru pohyboval jako sinusovka, tedy v průměru zůstávala jeho cena stejná. Ceny komponent na tento pohyb příliš nereflektovaly. Cenové pohyby by se daly shrnout jednoduše – dražší produkty a novinky (hůře prodejné) zlevňovaly, starší, ale stále hojně používané produkty, zdražovaly. Výjimky však jako vždy potvrzují pravidlo…
26.3.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 12. týden

Dolar minulý týden bez zaváhání prudce stoupal. Dalo by se říci, že mílovými kroky. Z čehož by se dalo usuzovat, že se tyto změny v kurzu musí nutně projevit ve zdražení. Takže se hned podívejme, na jaké změny se máme v tomto týdnu připravit...
21.3.2001, Jana Faitová2

Aktuální cenové zpravodajství pro 11. týden

Kurs dolaru minulý týden započal prudkým stoupáním, v polovině týdne však začal náhle klesat. Spadl na zhruba stejnou hodnotu jako na začátku týdne. Nejvíce se již tradičně pohybovaly ceny pamětí. Nejvýraznější změnou je asi velké z.....ní SDRAM modulů a pohyby u některých procesorů.
14.3.2001, Jana Faitová

Aktuální cenové zpravodajství pro 9. týden (aneb změny cen)

Kurs dolaru celý minulý týden, až na malé zakolísání uprostřed týdne, stoupal. Ceny pamětí pokračují střídavým tempem v propadu. Naopak ceny procesorů se ustálily. I zde však občas nějaká výjimka potvrdí pravidlo. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží…

27.2.2001, Jana Faitová6

Aktuální cenové zpravodajství pro 8. týden (aneb změny cen)

Dolar minulý týden začal klesáním. Cca uprostřed týdne náhle obrátil a začal prudce stoupat. I ceny mají pro tento týden rozličné trendy.
21.2.2001, Jana Faitová