www.svethardware.cz
>
>
>
>

Je to tady, začíná předprodej HTC Vive, a to i v ČR

Je to tady, začíná předprodej HTC Vive, a to i v ČR
, , aktualita
Dnešní den má v kalendáři poznačená velká část příznivců virtuální reality, do předprodeje jde HTC Vive. Tento headset bude prvním z headsetů se zvučným jménem, které ke svému fungování nepotřebují mobilní telefon. Odhaleny byly i ceny na každý region.
K oblíbeným
reklama
Dnes v 16:00 našeho času se začíná předobjednávat VR headset HTC Vive. Je tak možno učinit na oficiálních internetových stránkách výrobce, zároveň je ale upozorňováno na to, že si každý může objednat pouze jeden kus HTC Vive.

Byl zveřejněn i ceník, kde se objevuje i cena pro Českou republiku (Slovensko chybí), nicméně cena je uvedena v eurech, I tak ale můžeme předpokládat, že předobjednávky budou uskutečnitelné i u nás. HTC Vive vyjde na 899 eur, tedy v přepočtu 24 300 Kč včetně daně,ale bez poštovného. Headsety k zákazníkům dorazí 5. dubna.

HTC si tedy za svůj headset účtuje více než konkurence v podobě Oculusu Rift, jehož cena se očekává asi o 5 tisíc korun nižší. Na druhou stranu na trh dorazí dříve a množí se i zprávy, že Vive nabízí opravdu dobrý zážitek z VR. Navíc Oculus Rift za tuto cenu nedorazí s ovladači, které budou k Vive přibaleny.

Zdroj: blog.htcvive.com
reklama
Nejnovější články
U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot
Počátkem března se na Floridě stala tragická nehoda, při níž vůz Tesla Model 3 vjel do nákladního auta a řidič na místě zemřel. Vyšetřování NTSB potvrdilo, že při jízdě byla aktivní funkce autopilota.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek