www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců

Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
, , aktualita
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
K oblíbeným
reklama
Dohodnutá akvizice firmy Arm Ltd. dosud vlastněné společností SoftBank bude muset projít schvalovacím procesem příslušnými orgány ve Velké Británii, Číně, EU a USA. Objevuje se přitom řada kritických hlasů, které poukazují na to, co by NVIDIA mohla s Armem udělat, kdyby měla zcela volnou ruku. Ta ostatně jistě nechce SoftBanku vyplatit 40 miliard dolarů jen tak, aby Arm pokračoval v zaběhlých kolejích. 
 
Jensen Huang se netají se svými plány, jež ale představuje jen obecně a mluví o rozvoji z éry cloudu, chytrých telefonů, PC, autonomních vozů a robotiky k pokročilému Internetu věcí a rozšíření AI do celého světa. 
 
 
Kritikům jde ale spíše o to, co může a nemůže NVIDIA udělat se sídlem firmy Arm ve Velké 
Británii a jak se může změnit proces licencování hardwarových technologií, na nějž dnes spoléhá mnoho firem. Ostatně procesory s architekturou ARM najdeme v tolika různých spotřebičích tolika různých firem, které počítají s tím, že se zachová dobře známá globální neutralita v přístupu k technologiím ARM, čili její obchodní model. 
 
Server Hexus pak zvláště poukazuje na případ firmy Cadbury americkým Kraftem, který Británii přivedl ke změněn pravidel akvizic velkých firem ze strany cizích investorů. Jde jednoduše o to, že slovu investorů se nedá věřit, pokud je formálně nic neváže k tomu, aby svůj slib splnili. V případě Kraftu to byl slib, že nechá továrnu Cadbury v Somerdale otevřenou. Pouhý týden na to se jeho pozice změnila a najednou byl hlášen záměr továrnu uzavřít. 
 
Jensen Huang se přitom už dříve zavázal vyplatit zaměstnancům firmy Arm celkem 1,5 miliard dolarů opět v podobě akcií a výrazně rozšířit sídlo v Cambridge a udělat z něj globální výzkumné centrum umělé inteligence, jenomže to jsou jen slova, která NVIDII k ničemu nezavazují. 
 
Nyní v rozhovoru pro Financial Times ale Huang uvedl, že své záměry hodlá s protistranami stvrdit ve smlouvách, které NVIDII budou zavazovat k tomu, aby sliby plnila. Podobné to má ostatně sám SoftBank, který se v roce 2016 zavázal k tomu, že sídlo Armu zůstane v Cambridge a počet zaměstnanců ve Velké Británii se do pěti let zdvojnásobí. Na to tak má SoftBank ještě celý rok, přičemž po tu dobu by mu Arm měl ještě patřit, neboť akvizice má být dokončena přibližně až za rok a půl. 
 
To je pozoruhodně dlouhá doba, ale vcelku pochopitelná vzhledem k tomu, že se dají očekávat dlouhá jednání s úřady v různých zemích. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář