www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců

Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
, , aktualita
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
K oblíbeným
reklama
Dohodnutá akvizice firmy Arm Ltd. dosud vlastněné společností SoftBank bude muset projít schvalovacím procesem příslušnými orgány ve Velké Británii, Číně, EU a USA. Objevuje se přitom řada kritických hlasů, které poukazují na to, co by NVIDIA mohla s Armem udělat, kdyby měla zcela volnou ruku. Ta ostatně jistě nechce SoftBanku vyplatit 40 miliard dolarů jen tak, aby Arm pokračoval v zaběhlých kolejích. 
 
Jensen Huang se netají se svými plány, jež ale představuje jen obecně a mluví o rozvoji z éry cloudu, chytrých telefonů, PC, autonomních vozů a robotiky k pokročilému Internetu věcí a rozšíření AI do celého světa. 
 
 
Kritikům jde ale spíše o to, co může a nemůže NVIDIA udělat se sídlem firmy Arm ve Velké 
Británii a jak se může změnit proces licencování hardwarových technologií, na nějž dnes spoléhá mnoho firem. Ostatně procesory s architekturou ARM najdeme v tolika různých spotřebičích tolika různých firem, které počítají s tím, že se zachová dobře známá globální neutralita v přístupu k technologiím ARM, čili její obchodní model. 
 
Server Hexus pak zvláště poukazuje na případ firmy Cadbury americkým Kraftem, který Británii přivedl ke změněn pravidel akvizic velkých firem ze strany cizích investorů. Jde jednoduše o to, že slovu investorů se nedá věřit, pokud je formálně nic neváže k tomu, aby svůj slib splnili. V případě Kraftu to byl slib, že nechá továrnu Cadbury v Somerdale otevřenou. Pouhý týden na to se jeho pozice změnila a najednou byl hlášen záměr továrnu uzavřít. 
 
Jensen Huang se přitom už dříve zavázal vyplatit zaměstnancům firmy Arm celkem 1,5 miliard dolarů opět v podobě akcií a výrazně rozšířit sídlo v Cambridge a udělat z něj globální výzkumné centrum umělé inteligence, jenomže to jsou jen slova, která NVIDII k ničemu nezavazují. 
 
Nyní v rozhovoru pro Financial Times ale Huang uvedl, že své záměry hodlá s protistranami stvrdit ve smlouvách, které NVIDII budou zavazovat k tomu, aby sliby plnila. Podobné to má ostatně sám SoftBank, který se v roce 2016 zavázal k tomu, že sídlo Armu zůstane v Cambridge a počet zaměstnanců ve Velké Británii se do pěti let zdvojnásobí. Na to tak má SoftBank ještě celý rok, přičemž po tu dobu by mu Arm měl ještě patřit, neboť akvizice má být dokončena přibližně až za rok a půl. 
 
To je pozoruhodně dlouhá doba, ale vcelku pochopitelná vzhledem k tomu, že se dají očekávat dlouhá jednání s úřady v různých zemích. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním
Microsoft představil módní kolekci, po které se jen zaprášilo. Na trh se totiž dostal limitovaný počet kusů vánočních svetrů s velmi netradičními motivy. Část z prodejní ceny šla navíc na dobročinné účely.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost
Dnes se podíváme na moderní NAS firmy QNAP, a to model TS-453D pro čtyři pevné disky. Vybaven je čtyřjádrovým Celeronem a konektivitou 2,5GbE, kterou lze rozšířit pomocí slotu PCIe. Vedle NAS tu ale máme i Wi-Fi kartu a ethernetový přepínač.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů