Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny

Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
, , aktualita
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
K oblíbeným
reklama
Internetové prohlížeče si rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek aktualizací. Google vydává novou verzi Chromu každých šest týdnů. I tato frekvence ovšem začíná být vývojářům málo, a tak byly tento týden oznámeny ještě častější aktualizace Chromu. V budoucnu bude vycházet nová verze každé čtyři týdny. Řeč je o velkých aktualizacích, které přináší nové funkce a různá viditelná vylepšení.
 
 
Kromě nich vychází každé dva týdny také menší aktualizace obsahující především bezpečnostní záplaty nebo jiné důležité opravy. Google si od častějších updatů slibuje, že se k uživatelům dostanou rychleji nové funkce a vylepšení. Nový rozvrh ovšem začne platit až od třetího kvartálu 2021, kdy vyjde Chrome 94. Častější aktualizace budou dostupné pro všechny platformy, tedy Mac, Windows, Linux, Android, iOS a Chrome OS. Termíny vydání příštích verzí Chromu si můžete prohlédnout zde.
 
Výhodou je, že se Chrome aktualizuje na pozadí, takže uživatel se musí postarat jen o restartování prohlížeče. Menší radost z této změny by ovšem mohli mít IT administrátoři a také vývojáři, kteří používají Chromium vložené ve svých aplikacích. Právě pro ně si Google přichystal novou možnost Extended Stable. Tato stabilní sestavení s prodlouženou frekvencí vydávání budou aktualizována každých osm týdnů, aby měli administrátoři a vývojáři dostatek času na správu updatů.
 
I v případě kanálu Extended Stable bude každé dva týdny vycházet aktualizace zabezpečení, která ovšem nebude obsahovat nové funkce ani všechny záplaty jako hlavní verze. Tento kanál by neměl být určen pro běžné uživatele. Změny jsou údajně připravovány také v případě systému Chrome OS, kde vývojáři plánuje podporu několik stabilních možností vydávání.
 
Nová verze každé čtyři týdny ovšem neznamená dvanáct velkých aktualizací ročně. Google tradičně vynechává některé aktualizace během léta a vánočních svátků, kdy nemá k dispozici tolik vývojářů, pokud by došlo k nějakým potížím. Vloni také Google kvůli koronavirové krizi dočasně omezil updaty Chromu – nějaký čas tak vycházely pouze bezpečnostní opravy. Tento týden vyšel Chrome 89, který ovšem přinesl hlavně drobnější novinky, jako je možnost sdílení URL přes nativní dialogové okno ve Windows 10.
 

Plánované termíny vydání nových verzí prohlížeče Chrome

  • Chrome 89: 2. března 2021
  • Chrome 90: 13. dubna 2021
  • Chrome 91: 25. května 2021
  • Chrome 92: 20. července 2021
  • Chrome 93: 31. srpna 2021
  • Chrome 94: 21. září 2021
  • Chrome 95: 19. října 2021
  • Chrome 96: 16. listopadu 2021
  • Chrome 97: 4. ledna 2022
  • Chrome 98: 1. února 2022


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty
Výzkumníci NVIDIE zabývající se vývojem systémů umělé inteligence připravili nástroj GANverse3D, rozšíření pro NVIDIA Omniverse. Ten dokáže z prostých 2D fotografií vytvořit odpovídající 3D model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek