reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 9.6.2019
Komentářů: 85, score 0.5 | Svět mobilně: 4/1.0 | Digimanie: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 7.3.2020 s hodnocením +11:
Na jedné straně příšerná buzerace s emisema v autech a na druhé straně pálení energie pánubohu do oken. Jakou tohle dělá uhlíkovou stopu nikoho nezajímá.

Když těžili BC v ukrajinské JE, tak z toho byl průšvih. V USA to nevadí.

Ještě bych tak pochopil, pokud někdo těží BC na sibiři a odpadní teplo používá pro vytápění. Pokud celá tahle kauza s uhlíkovou stopou není jeden velký podvod na lidech.
Komentář z 11.1.2020 s hodnocením +6:
Můžete mít třeba osciloskop nebo nějaký produkt s embedovaným DOSem. A ani o tom nemusíte vědět, že tam někde uvnitř ja takováhle kulišárna.

A nebo nějaké CNC soustruhy či frézy ve fabrikách. Slyšel jsem o lisu na auta, že byl řízen pochybným PLC. U takových zařízení je pořizovací cena milióny, hydraulika je v pořádku, ale trojský koník čeká na svou příležitost.

A ještě si všimněte, že v USA používali pro ochranu před jaderným útokem 8­" diskety skoro až do dnešní doby. Fungovalo to až dosud bez problémů a nikdo to nemohl hacknout.
Komentář z 20.12.2021 s hodnocením +4:
Pokud chce někdo odstínit elmg záření ať si lehne do Faradayovy klece. A stačí pletivo do králíkárny. Mám ověřeno že 60cm zeď z vlhkých cihel většinu jakéhokoliv záření pohltí. A pokud se někdo bojí, ať bydlí v suterénním bytě a ještě ušetří.

Taková maska je úplně nahovno, ale ten, kdo neovládá elektrotechniku to nikdy nepochopí. Taková čepice z alobalu by měla alespoň teoretickou šanci záření odstínit.
Mimochodem mobil, který si ty tupci dávají pod polštář nebo na noční stolek při spaní vám způsobí o několik řádů vyšší expozici neionizujícím zářením než 5G vysílač.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 18.5.2020 s hodnocením -6:
Podle mě je to jen chyták na movité, trochu egoistické a současně hloupé uživatele. Asi tak jako auto do města s max rychlostí 300km­/h. Daleko zajímavější je rychlá kamera na zachycení extrémě rychlých jevů ­- ta má dobré uplatnění.

Lidské oko nad 60Hz nic nepozná a 100Hz už je overshoot. Spočítejte si nutný tok dat. Zajímá mě, která karta skutečně zvládne tak rychle dodávat odlišná data pro každý snímek.

Zrovna včera jsem se potýkal s tím, že interní grafická karta na motherboardu vykazovala úchvatných 3fps. Takhle zmetkoidní karta už ovšem poznat spolehlivě je. A pak už je vám jedno, že má obnovovací frekvenci 60Hz, stejně se video trhá.
Komentář z 20.4.2020 s hodnocením -5:
Na rakovinu umírá 80 lidí denně a nikoho to nezajímá! Jsou tu i jiné nemoci.
Tohle je psychologické šílenství. Hysterie byla vytvořena sdělovacími prostředky, které chtějí na každé negativní zprávě vydělat. Jenže psychóza se tak snadno léčit nedá.
https:­/­/zpravy.denikplus.cz­/1600­-svet­-se­-zblaznil­-a­-sirit­-neumerny­-strach­-je­-hloupe­-tvrdi­-lekar.html

Já mám naopak pocit, že už je těch zpráv až nad hlavu a zajímalo by mě, jak se to v těch Windows dá vypnout aby mě to neobtěžovalo.
Zapnul jsem si mapu na seznamu a dolní pruh displeje byl zabrán hláškou, že nesdílím ­"Covid­-19 polohu­". No trvalo mi to půl hodiny než jsem objevil, kde se to vypíná. Nové kurvítko.
Komentář z 9.6.2019 s hodnocením -5:
Firefox si to podělal sám.

Rád jsem Firefox používal, byl to rychlý a paměťově nenáročný prohlížeč. 100MB bohatě stačilo.

Bohužel doba se změnila a Firefox vyžaduje jednotky GB paměti. Navíc často padá při HTML5 a poslední verze jsou velmi pomalé. Musel jsem nechtěně přejít na Operu, vzhledem k nestabilitě Firefoxu.

Změna UI je velice nepříjemná. Plugin pro změnu UI zpět byl jedním z nejstahovanějších pluginů. Dále FF odsekl spoustu pluginů třeba pro archivaci hesel a změnil interface pro pluginy.

VPN by měla být v samostatném modulu. Integrace do prohlížeče vede na velký moloch, který se nedá pořádně odladit. Může to ale být vhodné na kiosk mode, kde jedině prohlížeč umí přistupovat do internetu a vše ostatní je zablokované. Toto se dnes řeší přes proxy a nevím jestli po takovém řešení bude ze strany korporací nějaká poptávka.